اخباراصفهان

استقرار نمازخانه در فضای سبز و پارک‌های اصفهان تحت عنوان “فانوس‌های نورانی”

نماینده ولی فقیه استان اصفهان: در این فرصتی که بدست آوردید، تبلیغ و تشویق به نماز و تبلیغ مسائل انقلابی را انجام دهید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان با حضور آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، علی قاسم زاده شهردار و روحانیون مشغول در شهرداری روز چهارشنبه هفدهم آبان ماه در دفتر امام جمعه برگزار شد.

شهردار اصفهان گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی شهرداری ارائه کرد و گفت: مناطقی در شهر اصفهان شکل گرفته که مسجد در آنها وجود ندارد، لذا در سال ۱۴۰۲، بودجه‌ای برای کمک به ایجاد مسجد در این نقاط در نظر گرفته شد که در شورای شهر نام آن را “چشمه‌های نورانی” قرار دادند.

وی افزود: ۱۲ مورد از این نقاط شهری تحت عنوان «چشمه‌های نورانی» قطعی شده و در نقاطی از شهر که مسجد وجود ندارد نیز هیئت امناء آن را فراهم کرده و کمک‌هایی در قالب زمین و یا تکمیل احداث مسجد انجام داده شده که ۱۲ مورد آن عملیاتی شده و در چهار مورد نیز عملیات احداث مسجد شروع شده است.

علی قاسم زاده یادآور شد: در مناطقی که مساجدی وجود دارد اما نیمه کاره می‌باشند هم به آنها کمک مالی شده که ۵۰ مسجد در این زمینه شناسایی شده‌اند و شهرداری به آنها کمک می‌کند.

وی از دیگر اقدامات شهرداری استقرار نمازخانه در فضای سبز و پارک‌ها عنوان کرد و ادامه داد: این نمارخانه‌ها تحت عنوان “فانوس‌های نورانی” نامگذاری شده و ۳۲ مورد آن شناسایی و از این موارد ۲۲ مورد جانمایی آن تعیین شده است.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارهایی که از پیش، بنای آن قرار داده شده، کمک به مساجد در حوزه عمرانی و کارهای فرهنگی مساجد است که امیدواریم در بودجه ۱۴۰۳ عدد آن تقویت شود و به جایی برسیم که در شهر نقطه تاریک و فاقد مسجد نداشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان ضمن ابراز خردسندی از فعالیت ائمه جماعاتِ همکار با شهرداری اصفهان، اظهار داشت: این که شهرداری اصفهان توانسته مجموعه‌ای از روحانیون را جمع نماید، بسیار کار اساسی بوده است.

امام جمعه اصفهان افزود: بهترین کار، کار فرهنگی است و از همین رو است که دشمن نیز با روحانیت، دشمنی دارد، زیرا می‌داند روحانیت مردم را برای مقابله با دشمنان از نظر روحی آماده می‌کند و هر زمان قیامی شده در رأس آن روحانیت بوده است.

عضو خبرگان رهبری، مقایسه زمان حال با دوران پهلوی را نادرست عنوان کرد و گفت: اینکه برخی می‌گویند بی حجابی وجود دارد و مانند زمان پهلوی است از روی ناآگاهی است، چرا که در گذشته مراکز فساد این گونه نبود و اکنون با وجود فضای مجازی اگر بتوانید جوان را نگه دارید کار بزرگی کرده‌اید، اکنون همان دوره‌ای است که ائمه اطهار(علیهم السلام) درباره آن فرمودند “زمانی می‌آید که نگه داشتن آتش در کف دست، آسان‌تر از حفظ ایمان است”.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: در زمان حاضر فهم‌ها بیشتر شده، اما وسایل انجام گناه نیز افزایش یافته و لذا اگر بخواهیم کاری انجام دهیم بیش از پیامبران می‌توانیم اقدام کنیم و نباید دلسرد شد چرا که در همین زمان توانستیم این تعداد از مردم را در راه مستقیم به سوی خداوند هدایت کنیم و نگه داریم.

نماینده ولی فقیه در اصفهان، با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص مسئله تبلیغ، اظهار کرد: مسیر تبلیغ همچنان جای کار بیشتری دارد، در حقیقت کار اساسی ما تبلیغ است و خواندن و یادگرفتن که در این راستا روایتی از امام رضا(علیه السلام) نقل شده است که حضرت فرمودند، “خدا رحمت کند فردی را که امر ما را زنده نگه می‌دارد و علوم ما را یاد می‌گیرد و به مردم تعلیم می‌دهد”.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم نیز می‌فرماید ” فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَهٍ مِنْهُمْ طائِفَهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ” تنها علمی که دستور یادگیری آن را خداوند در قرآن داده، فقه دین بوده و کار اصلی، تبلیغ است و اگر یک روحانی کار اصلی یعنی تبلیغ را انجام ندهد و آنچه که یاد گرفته را به مردم نگوید همان شهریه نیز برای او جایز نبوده.

آیت الله طباطبایی نژاد در گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان تبلیغ را فرصت خوبی برای ائمه جماعات دانست و یادآور شد: در این فرصت، تبلیغ و تشویق به نماز و تبلیغ مسائل انقلابی را انجام دهید، به ویژه اکنون با همه فجایعی که آمریکا انجام می‌دهد بازهم برخی می‌گویند اگر با آمریکا باشیم وضع ما بهتر است.

گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان

گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان

گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان

گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان

گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان

گردهمایی روحانیون شهرداری اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا