اخبارایلام

جلسه کمیته بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در مساجد استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه کمیته مساجد درخصوص بزرگداشت ایام الله دهه فجر در محل دفتر ستاد اقامه نماز استان و در روز چهارشنبه ۵ بهمن ماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین چراغی‌پور مدیر کانون فرهنگی مساجد استان برنامه‌های پیش بینی شده دهه فجر را اعلام کرد و گفت: در بحث برگزاری مراسمات بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است. آذین‌بندی شهر و روستا با عنوان طرح فجرانه، طراحی عکس نوشته و پیام کوتاه با عنوان حرف حساب و بصیرت افزایی با موضوع نماز و حجاب، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی با عنوان سهم من، برگزاری نمایش با موضوع انقلاب اسلامی، سرودهای انقلابی، نواختن موزیک‌های انقلابی در میادین شهر توسط گروه موزیک نیرو انتظامی، امضای میثاق نامه در سطح مساجد کل کشور، نورافشانی در سطح مساجد، برگزاری تریبون آزاد در مساجد و برپایی میزخدمت در مصلی بزرگ شهر ایلام ازجمله این برنامه‌ها ‌می‌باشد.

وی افزود: تمامی این برنامه‌ها با محوریت مساجد و با حضور نمازگزاران و خادمین مسجد و در طول دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه مساجد خواستگاه انقلاب اسلامی بوده اند گفت: اولین جرقه‌های انقلاب اسلامی ما از مساجد شروع شده است. روحانیون در زمان حکومت طاغوت فعالیت خود را با افراد انقلابی در قالب حضور در مساجد و برگزاری نماز جماعت انجام می‌دادند.

وی در خصوص برنامه‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر گفت: تمامی برنامه‌های ما در این ایام باید با محوریت مساجد و سوق دادن جوانان به سمت مسجد و نماز جماعت باشد. در این راستا چند مسجد بعنوان پایگاه‌های اصلی مشخص شوند و مراسمات شاخص در این مساجد برگزار شود.

رضایتی اشاره کرد: ما می‌توانیم برنامه‌های فرهنگی مختلفی از جمله مسابقه کتابخوانی با موضوع نقش نماز در انقلاب اسلامی را در سطح مساجد استان برگزار کنیم.

حجت الاسلام شهیدی معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: قالب کار ما در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در میان بقاع متبرکه است. در این خصوص برنامه‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی را در بقاع متبرکه و با همکاری و همفکری شما برگزار خواهیم کرد.

جلسه کمیته بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در مساجد استان جلسه کمیته بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در مساجد استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا