اخبارکهگیلویه و بویراحمد

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل مدیریت وبرنامه ریزی، مدیر ستاد اقامه نمازودیگر دستگاه های فرهنگی  شنبه ۱بهمن ماه در سالن شماره یک استانداری تشکیل گردید.

آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه مرکز گهگیلویه و بویراحمد در جلسه شورای اقامه نماز با توجه به آثار نماز در ترک گناه گفت. تلاشهای ما در راستای اقامه نماز همانطور که از طرف پروردگار آیه نازل شده ((اتْلُ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاهَ ۖ إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ ۗ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ ۗ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ))آن چیزی که به جامعه زمین تکیه کرده وآسیب ها وخسارت های زیادی را به بار آورده بر می گردد به همین مسئله توحید وخدا پرستی معنویت واخلاق در آن وجود نداردوچیزی که می تواند وضعیت را تغییر دهد وما را از این معرکه ها نجات دهد نماز است. وی نهی از منکر انسان ها وجامعه بشری را از بحران های متعددسیاسی اقتصادی اجتماعی امنیتی نجات می دهد. اگر کسی رفت به طرف مشیت الهی وعبادت پروردگار طبیعتأ خداوند همین جهان را برای اوبهشت می کند.

سید علی احمدزاده درجلسه شورای اقامه نمازاستان با بیان اینکه خانواده‌ها وظیفه بزرگ آشنایی فرزندان با نماز را دارند، گفت: مسئولان نیز در این خصوص وظایفی بر عهده دارند و موظف به فراهم کردن زمینه برای آشنایی نوجوانان، جوانان و حتی کودکان با نماز هستند..
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن گفت: یکی از ابعاد جنگ ترکیبی جنگ شناختی است و دشمن در این جنگ با استفاده از غفلت ما موفقیت‌های زیادی به دست آورد.
وی بر هویت‌بخشی برای قشر نوجوان و جوان در جنگ شناختی دشمن تاکید کرد و گفت: در این جنگ نوجوانان، جوانان و حتی کودکان مان را در فضای سایبری در اختیار دشمن قرار دادیم و زمانی که بچه‌ها در این فضا رها شده بودند به جای آنکه آنها را کنترل کنیم افتخار کردیم که فرزندمان با گوشی و فضای مجازی سرگرم شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گزارشی از شرکت کنندگان جشنواره سراسری علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ادبی نماز فجر تا فجر داد وگفت: طبق آخرین گزارش دوره ای وضعیت شرکت کنندگان و عملکرد استان ها در فراخوان جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی هنری وادبی نماز”فجر تا فجر” رتبه بندی استان ما در این جشنواره بر اساس نسبت جمعیت دیگر استان ها رتبه دوم  کشوری با تعداد ۱۳۳۶آثار دریافتی می باشد.

رضا قاسمی بیان کرد: حد اکثر تا ۱۵بهمن ماه نسبت به اعلام نتیجه مرحله استانی در سایت ستاد استان ومعرفی چهار اثر برتر(اول، دوم، سوم و شایسته تقدیر)  در قالبهای مختلف بزرگسالان، کودکان ودانش آموزان به ستاد اقامه نماز کشور اقدام شود.

وی در پایان افزود: انتظار می رود آئین اختتامیه بخش استانی در اجلاس استانی  مطابق با دستور العمل جشنواره برنامه ریزی واز برگزیدگان استانی تجلیل به عمل آید.

شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد

شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد

شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد

شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا