اخبارتهران

نشست مدیر اقامه نماز استان تهران با دبیر شهرستان پردیس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، نشست مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور با دبیر اقامه نماز شهرستان پردیس حجت الاسلام و المسلمین واسعی  با هدف ارزیابی از وضعیت اقامه نماز در سطح شهرستان و نیز پیگیری در خصوص آخرین وضعیت  مساجد در این شهرستان، در تاریخ ۱۶ بهمن ماه برگزار گردید.

در ابتدای نشست حجت الاسلام والمسلمین واسعی به ارائه گزارشاتی از وضعیت کلی شهرستان پردیس پرداخت و خاطر نشان کرد: شهرستان پردیس از سه بخش بومهن، جاجرود و پردیس تشکیل شده است که ساکنان بخش پردیس عموماً مهاجرینی هستند که از سایر نقاط استان تهران و حتی کشور به این شهر مهاجرت نموده اند.

واسعی گفت: در حال حاضر شهرستان پردیس تقریبا در حدود ۴۵۰ هزار نفر مهاجر، ۴۵ هزار نفر دانش آموز و ۱۷۰ مدرسه دارد.

واسعی با بیان اینکه کمبود مسجد از معضلات این شهرستان است، گفت: ما در سطح شهرستان مجموعاً ۳۳ مسجد داریم. وی گفت: ما نزدیک به  ۶۰ روحانی در کل شهرستان داریم و این موجب شده در مدارس تنها از روحانیون طرح امین بهره مند شویم که از این تعداد، تنها ۵ نفر روحانی مرد هستند.

واسعی در پایان صحبت های خود گفت: در حال حاضر ۹ مراسم اعتکاف در سطح شهرستان در حال برگزار شدن می باشد و در تدارک برنامه ریزی برای برگزاری جشن تکلیف برای حدود ۳۰۰۰ نفر از دانش آموزان دختر برای ایام دهه مهدویت می باشیم .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نورمحمدپور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران خاطر نشان کرد: بنای بنده در هر شهرستان، تقویت دبیران ستاد اقامه نماز می باشد و به تمامی عزیزان هم اعلام شده است،  اگر جایی در سطح شهرستان با مشکلی روبرو شدید؛ به بنده اعلام نمائید تا به صورت استانی به موضوع رسیدگی شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن تاکید بر برگزاری شورای اقامه نماز شهرستان، گفت: شورای اداری اقامه نماز در سطح شهرستان را با جدیت دنبال کنید ما هم هر چه در توان داشته باشیم برای تقویت جایگاه شما انجام خواهیم داد.

نشست با دبیر اقامه نماز پردیسنشست با دبیر اقامه نماز پردیسنشست با دبیر اقامه نماز پردیس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا