اخبارقزوین

جلسه کمیته نظارت بر فضاهای اقامه نماز استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جلسه کمیته نظارت بر فضاهای اقامه نماز استان قزوین با حضور نمایندگان دستگاههای عضو کمیته در روز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ در محل ستاد اقامه نماز استان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خیرمقدم به اهمیت اقامه نماز اشاره کرد و گفت: در ایام سفر ارتباط با خدا جلوه بهتری پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به جایگاه استان قزوین که در مسیر عبوری مسافرین زیادی قرار دارد از مسئولین امر و دستگاههای ذیربط درخواست کرد در همه ایام سال مخصوصاً در تعطیلات نوروزی زمینه اقامه نماز را برای مسافرین به‌نحو احسن فراهم نمایند.

موسوی گفت:  اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با مساجد و اماکن متبرکه در نزدیکی مراکز تاریخی و گردشگری است هماهنگ کند تا در اوقات نماز حضور داشته باشند و با توجه به دایر بودن نمایشگاه در مجموعه فرهنگی میدان آزادی با مسجد پیغمبریه هماهنگی لازم صورت گیرد و در نمایشگاه پلاکاردهایی برای معرفی مکان‌های اقامه نماز نصب گردد.

وی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن بازدید از مساجد بین راهی و راهدارخانه ها نسبت‌ به نظافت مساجد و سرویس‌های بهداشتی اقدام نماید و مساجد و نمازخانه‌ها به مهر و سجاده و… تجهیز گردد.

مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: جمعیت هلال‌احمر استان در پایگاههای نوروزی خیمه نماز را دایر و با نصب بنرها در مبادی ورودی شهر نسبت ‌به معرفی مساجد فعال داخل شهر اقدام نماید و راه‌آهن قزوین نسبت ‌به آماده‌سازی مساجد و سرویس‌های بهداشتی مسیرهای مواصلاتی اقدام و در خصوص آماده‌سازی نمازخانه‌های شهرستان تاکستان نیز با راه‌آهن شمال غرب رایزنی نماید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: فرمانداری با پیگیری نسبت به اینکه در هتل‌ها و مراکز اقامتی دارای نمازخانه باشد و در اتاق‌ها نیز جهت نمای قبله نصب گردد و به شهرداری‌های تابعه ابلاغ گردد که در هر شهر حداقل یک مسجد در اوقات نماز باز بوده و شهرداری‌ها نسبت‌به پرداخت حق‌الزحمه خادمان مسجد اقدام نماید و هم چنین مدارس مهمان‌پذیر به‌صورت خاص به نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی توجه نمایند و در اتاق‌های محل اسکان مسافرین جهت نمای قبله را نصب نمایند. کمیته نظارت بر فضاهای اقامه نماز استانکمیته نظارت بر فضاهای اقامه نماز استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا