اخباراصفهان

نشست مسئولین مدرسه علمیه جامعه الامام منتظر با امام جمعه نجف آباد

امام جمعه نجف آباد: آشنایی نوجوانان با فلسفه عبادت و بندگی در قالب جشن های تکلیف اتفاق می افتد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، نشست مسئولین مدرسه علمیه جامعه الامام منتظر با حجت الاسلام والمسلمین مصطفی حسناتی امام جمعه شهرستان نجف آباد در دهمین روز از بهمن ماه برگزارشد.

در نشست مسئولین مدرسه علمیه جامعه الامام منتظر با امام جمعه، طرح و برنامه های مشترک ستاد حوزه های علمیه و مدارس، مورد نقد و بررسی قرار گرفت تا روند فعالیت های فرهنگی و تربیتی به تناسب شرایط امروزی اصلاح و ارتقاء داده شود و استفاده از نوجوانان و جوانان را در امور دینی در اولویت قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسناتی به امور فرهنگی در سطح جامعه اشاره داشت و اظهار کرد: طرح های بسیار خوبی در سطح شهرستان و کشوری به ویژه قم در حال اجرا است که بسیار مناسب بوده طبق نیاز روز و در راستای سند تحول و متناسب با اقتضائات شهرستان، در برنامه های ارزشمند و مؤثر دانش آموزان و فرهنگیان نجف آباد پیش بینی و پیاده سازی شود.

وی در با نشست مسئولین مدرسه علمیه جامعه الامام منتظر افزود: یکی از طرح‌های بسیار با کیفیت و معنوی که چندین سال است در حوزه علمیه نجف‌آباد در حال اجرا بوده، جشن تکلیف و بندگی نوجوانان دانش آموز است که با حضور قریب به دو هزار دانش آموز برگزار می‌شود.

امام جمعه نجف‌آباد برگزاری جشن تکلیف در مدارس را از اهم شمرد و خاطرنشان کرد: نوجوانان در یک روز تحت عنوان جشن تکلیف، با موضوعاتی چون اهمیت عبادت در زندگی و رشد انسان، آشنایی با مسائل شرعی، شناخت حریم های اجتماعی و خانوادگی، اخلاقیات و احکام در قالب تئاتر و طنز، سخنرانی، عهدنامه، مناجات با خدا، مسابقه و بازی مأنوس و آشنا می‌شوند.

وی نماز را یکی از امور تربیتی دانست و تصریح کرد: الحمدلله توجه به نماز یکی از مهم‌ترین کارهای تربیتی این سال‌ها در اداره آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد و مدارس بوده است که جای تشکر از متولیان امر دارد، امیدواریم روز به روز فرهنگ اقامه نماز و انس نسل نوجوان و جوان ما با معنویات تقویت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا