اخبارقزوین

جلسه کمیته ساماندهی امور مساجد استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه استان قزوین، جلسه کمیته ساماندهی امور مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی به ریاست رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و حضور مدعوین در مورخ ۲۶ بهمن برگزار شد.

موسوی مدیر ستاد اقامه نماز پس از آرزوی توفیق بهره‌مندی از برکات ماه رجب گفت: چند موضوعی در مورد مساجد و نمازخانه های داخل شهری و بین راهی در استان وجود دارد که پس از بحث و گفت گو در مورد هر یک از آنها امیدواریم به نتایج قابل قبولی برسیم که با تلاش و پیگیری‌های شما به نتیجه خواهد رسید.

سید قریش موسوی ادامه داد: زمین مورد احداث مسجد فاطمه زهرا (س) واقع در چهارصد دستگاه با توجه به نیت واقف باید با هماهنگی شهرداری و امور شهری از حالت مسکونی به مذهبی تغییر داده شود.

وی تآکید کرد: مسجد امام خمینی (ره) واقع در سه راهی شامی شاپ تاکستان محور اصلی و مواصلاتی چند شهرستان به علت نداشتن وضوخانه و سرویس بهداشتی دچار مشکل شده که با پیگیری کمیته در جلسات قبل تا مرحله سفت کاری پیشرفت کرده است و من امیدوارم با هماهنکی برای دریافت مساعدت مالی هر چه سریع تر قابل بهره برداری شود.

جلسه کمیته ساماندهی امور مساجد

موسوی اشاره کرد: با در نظر گرفتن ایام پیشرو من جمله عید نوروز و آغاز مسافرت های نوروزی مساجد و نماز‌خانه‌های بین راهی و ماه مبارک رمضان و آغاز ماه مهمانی خدا مساجد داخل شهری در همه‌ی شهرهای استان باید غبارروبی و فرش‌های آنها شسته شود.

مدیر ستاد اقامه نماز در جلسه کمیته ساماندهی امور مساجد بیان داشت: از مورخه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ تا ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ در قزوین هفت مسجد و در سایر شهرهای استان یک تا سه مسجد به مقتضای هر شهر در تمام ساعات نماز (از اول اذان صبح تا طلوع آفتاب و از اذان ظهر تا دو ساعت از اذان مغرب) برای اقامه نماز و مراجعین باز باشد و شهرداری‌ها مبلغی به‌عنوان حق‌الزحمه به خادم مساجد پرداخت نماید.

جلسه کمیته ساماندهی امور مساجدجلسه کمیته ساماندهی امور مساجد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا