اخبارقزوین

جلسه شورای برنامه ریزی مناطق شمالغرب کشور در قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قزوین، چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی منطقه‌های کشور با حضور مدیران و کارشناسان فرهنگی آموزشی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و حضور وبیناری سید احمد زرهانی قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز و منصور سرگزی معاون فرهنگ آموزش و پژوهش در روز شنبه ۲۰ اسفند برگزار شد.

در این جلسه پس‌از تلاوت آیاتی از قرآن کریم حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز قزوین و دبیر منطقه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیرمقدم به میهمانان به تبیین موضوعات جلسه پرداخت.

در ادامه قائم‌ مقام ستاد اقامه نماز طی ارتباط تصویری با اعضای جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از زحمات استان‌ها در اجرای برنامه‌های ابلاغی، به برخی نقاط ضعف و قوت عملکرد برخی استان‌ها اشاره کرد و افزود: دو نقطه ضعف مهم در استان‌ها عبارتند از اینکه در برخی استان‌ها برنامه‌ها به طور دقیق مورد مطالعه قرار نمی‌گیرد و دیگر اینکه گاهی دیده یا شنیده می‌شود برخی مدیران براساس عواطف و شنیده‌های غیر متقن در جلسات اظهار نظرهای ناصحیح می‌کنند.

در ادامه هر کدام از مدیران و حاضرین در جلسه نکته نظرات و سوالات خود را مطرح و قائم مقام ستاد اقامه نماز پاسخ دادند.

مدیر ستاد اقامه نماز قزوین گفت: در آموزش و پرورش طرح آموزش عملی نماز در حال اجرا است و با توجه به مأموریت اصلی ستاد که ترویج و توسعه فرهنگ نماز است بهتر است وارد برنامه‌های جزئی نشویم.

وی افزود: در طرح مدرسه نمونه نمازی، تجربه نشان داده است کارهایی که جنبه تشویقی صرف دارند مورد اقبال قرار نگرفته است و  تا زمانی‌ که یکی از معیارهای ارزیابی مدیران مدارس نماز نباشد اهتمام به این موضوعات نخواهد بود.

موسوی ادامه داد: در خصوص آموزش و توانمندسازی گروه‌های تأثیرگذار در این برنامه، هم محتوای مناسب مهم است که باید مطالب جذاب و مفید و قوی از سوی اساتید ارائه شود و هم زمینه مشارکت و حضور افراد لازم است.

جلسه شورای شمالغرب در قزوین

جلسه شورای برنامه ریزی مناطق شمالغرب کشور در قزوین برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا