اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد

به گزارش روابط‌عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و معاونین جلسه شورای اقامه نماز و امضای تفاهم نامه بومی چهارشنبه ۱۰ اسفندماه برگزار شد.

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در ابتدای صحبت های خود گفت: از موضوعات این تفاهم نامه می توان به تعمیر و تجهیز مساجد و نمازخانه ها، معرفی و مرمت مساجد تاریخی و مصلی‌های استان، احداث نمازخانه‌ در حوزه معاونت سرمایه‌گذاری، تجهیز نمازخانه‌های مجموعه‌های بین‌راهی اشاره کرد.

وی افزود: برگزاری دوره‌های آموزش و توانمندسازی کارکنان و مدیران نسبت به معارف نماز، استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اختیار برای نشر محتواهای فرهنگی، تبلیغی با موضوع نماز و مهدویت، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و تولید آثار هنری با موضوع نماز و مهدویت و محراب‌ها و مصلی‌های تاریخی استان از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با اشاره به این که بیشتر سفرها به خراسان رضوی با نیت زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) انجام می‌شود، ادامه داد: در تولیدات فرهنگی و رسانه‌های دیجیتال که به زائران ارائه خواهد شد، از محتواهای دینی و نماز نیز استفاده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در جلسه امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: زنگ خطر مربی‌گری فضای مجازی برای کودکان به صدا درآمده است و باید نقش والدین و معلمان برای تربیت کودکان پر رنگ‌تر شود.

وی اضافه کرد: دشمن با ابزارهایی که در اختیار دارد تاثیرگذاری خود بر کودکان را افزایش می‌دهد و برای رسیدن به هدف از ظرفیت فضای مجازی استفاده می‌کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: میراث‌فرهنگی سازمانی است که وظیفه حفظ هویت ایرانی و اسلامی را برعهده دارد و این نقش در تربیت و وابستگی نسل‌های آینده به این مرز و بوم و هویت ایرانی اسلامی بسیاری کلیدی و اثرگذار است.

در ادامه این جلسه از فرزندان کارکنان که به سن تکلیف رسیده‌اند و همکاران فعال در حوزه نماز تقدیر شد و از پوسترهای نماز از دیدگاه مفاخر رونمایی شد.

و در پایان این نشست تفاهم نامه بومی به امضا رسید.جلسه شورای اقامه نماز میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا