مرکزی

جلسه شورای اقامه نماز دیوان محاسبات استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: توجه به فرائض دینی از جمله نماز، زمینه موفقیت و رشد انسان ها را فراهم می سازد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز دیوان محاسبات استان روز دوشنبه سوم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حمید جولایی مدیر کل و اعضاء شورا در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جلسه شورای اقامه نماز در خصوص اهمیت نماز اول وقت مطالبی را بیان کرد و گفت: در آیات و روایات بسیار زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت و به ویژه نماز جماعت تاکید شده است و همواره این موضوع مورد توجه بوده و هست که کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد.

وی ادامه داد: با این اوصاف می توان گفت توجه به فرائض دینی از جمله نماز، زمینه موفقیت و رشد انسان ها را فراهم می سازد، که لازم است کارکنان و سایر قشرهای مردم به آن توجه جدی داشته باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: در آیه سوم سوره بقره آمده است « الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَیُقِیمُونَ الصَّلَوهَ  وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنْفِقُونَ » « کسانى که به غیب ایمان می‌آورند و نماز را برپا می‌دارند و از نعمت‌هایى که به آنان روزى داده‌ایم انفاق می‌کنند »، این آیه بیانگر اهمیت نماز است.

رودبارانی در جلسه شورای اقامه نماز دیوان محاسبات بیان کرد: برای تشویق و ترغیب کارکنان به نماز جماعت در ادارت و گسترش فرهنگ نماز جماعت باید از شیوه های متنوع فرهنگی از جمله: تجلیل از فعالان نماز دستگاه که به طور مستمر در نماز جماعت شرکت می کنند‌، برگزاری مسابقه اذان و احکام بین کارکنان و خانواده آنها، زیباسازی فضای نمازخانه در ادارات، امام جماعت خوش رو و خوش اخلاق و برگزاری جشن تکلیف در بین فرزندان کارکنان و اهداء جوایزی به رسم یادبود، بهر ه برد.

سپس جولایی در ادامه جلسه بیان کرد: ما باید در توسعه و ترویج فرهنگ نماز در بین کارکنان و خانواده آنها بسیار تلاش کنیم و با محور قرار دادن نماز در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و مناستی، جایگاه اقامه نماز جماعت را تقویت کنیم.

وی افزود: برنامه ریزی در برگزاری جلسات، همایش ها و مناسبت های مختلف به نحوی باشد که با وقت فضیلت اقامه نماز جماعت تداخلی نداشته باشد و همکاران بتوانند در نماز شرکت کنند و انشاالله برنامه ریزی شود از زحمات امام جماعت و فعالان در امر نماز تقدیر و تجلیل به عمل آید.

جلسه شورای اقامه نماز دیوان محاسبات استان مرکزی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا