اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: اقامه نماز جماعت در دانشگاه ها باید گسترش و به بهترین شکل برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان روز شنبه هشتم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان در محل سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام رودبارانی گفت: جلسات شورای اقامه نماز در دانشگاه باید به صورت فصلی و منظم برگزار شود و با برنامه ریزی و رفع موانع، در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در بین دانشجویان گام های موثری برداشت.

وی افزود: اقامه نماز جماعت در دانشگاه ها باید گسترش و به بهترین شکل و در مکان مناسب برگزار شود و ما باید زیرساخت های لازم را فراهم کنیم و مسئولین دانشگاه ها با برنامه ریزی و تدوین برنامه های مختلف زمینه حضور دانشجویان را در نماز جماعت و مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی مهیا سازنند.

رودبارانی در جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با توجه به تاثیر نماز بر هر شخص به خصوص در سنین جوانی و دانشجویی، مسئولین دانشگاه با برگزاری برنامه های مختلف از جمله: مسابقات اذان و احکام، اعتقاد دانشجویان را مسائل دینی بیشتر و آنها را ترغیب به شرکت در نماز جماعت کنند.

وی افزود: مسئولین فرهنگی دانشگاه باید دانشجویان را از عوامل موثری مثل عدم آشنایی با احکام و آداب و اسرار نماز جماعت که بیشترین تاثیر را در عدم شرکت در نماز جماعت در بین دانشجویان را دارد، همزمانی نماز جماعت با کلاس درس، که باعث دوری آنها از نماز می شود را برطرف کنند و در هنگام وقت شرعی نماز حتما اذان در محیط های آموزشی پخش شود که بیشترین تاثیر را برای شرکت در نماز جماعت آنها دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی دانشگاه را بستری مناسب برای ترویج بیشتر فرهنگ اقامه نماز در بین جوانان دانست و بیان کرد: اقامه نماز در دانشگاه‌ ها با جاهای دیگر بسیار فرق می‌کند چرا که در دانشگاه قشرهای مختلف به ویژه جوانان در نماز جماعت دیده می‌شوند و این یک تنوع و انگیزه خاصی در نمازگزار ایجاد می‌کند.

وی افزود: اگر در محیط دانشگاه فرهنگ اقامه نماز را گسترش دهیم  و نماز برپا شود حتما یک وجدان کاری در ما ایجاد می شود و فضای دانشگاه و فضای فکری دانشجویان با این حمله های دشمن اسلام که بسیار ویران کننده است می تواند بسیار موثر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا