آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز استان آذربایجان شرقی برگزار شد

آیت الله آل هاشم: اگر اهمیت نماز را می دانستیم این همه کم کاری در امر نماز نمی کردیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز استان، با حضور ایت الله آل هاشم نمایند محترم ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان و سایر مدیران استانی از جمله استانداری، فرمانداری، اوقاف، سازمان تبلیغات، میراث فرهنگی و گردشگری، راه و شهرسازی، شهرداری و حوزهای علمیه، روز دوشنبه سوم بهمن ماه برگزار شد.

ایت الله آل هاشم ضمن تشکر از زحمات مدیر ستاد اقامه نماز استان از فعالیت ها و عملکرد وی در راستای احیاء امر نماز، گفت: تمام دستگاه های دولتی باید در احیاء امر نماز تلاش کنند و نگویند که این مسائل از وظایف ما نیست، شکر می کنیم که به خاطر علاقه به نماز، مشکلات نماز حل می شود چرا که هیچ چیز مثل نماز انسان را از بدی ها حفظ نمی کند، وسیله تقرب به خداست، انسان بی توجه به نماز هیچگاه موفق نمی شود پس باید مدیران ما خود به امر نماز اهمیت دهند و در نماز جماعت شرکت کنند در این صورت کارکنان هم اهمیت داده و استقبال خواهند کرد.

در ادامه وی با بیان اینکه اگر اهمیت نماز را می دانستیم این همه کم کاری در امر نماز نمی کردیم گفت: در بعضی از مراکز تجاری، درمانی و بین راهی بدترین و کثیف ترین جا متاسفانه نماز خانه ها هستند، انتقاد کرد؛ باید مساجد و نمازخانه های ما آراسته و تمیز باشد.

وی افزود: در اسلام چهار حادثه تاریخی داریم که از اهمیت فراوانی برخوردار است، یکی از آنها عاشوراست، دیگری عید بزرگ مبعث، غدیر و بحث مهدویت، که کارهای خوبی انجام شده ولی کافی نیست ما باید در بحث مهدویت که تشکیل حکومت جهانیست بیشتر تلاش کنیم.

در این جلسه حجت الاسلام آقاجانی ضمن تبریک ولادت باسعادت امام محمد باقر علیه السلام و حلول ماه رجب، از حضور ایت الله آل هاشم و سایر مدیران حاضر در جلسه تشکر و قدردانی کرد و گفت: نماز در تمام ادیان الهی وجود داشته و وسیله تقرب به خدا، قبولی سایر عبادات و سعادت بشر است.

وی در ادامه به برنامه ها و فعالیت های ستاد اقامه نماز در ایام هفته( یکشنبه های علوی، دوشنبه های تفسیری، سه شنبه های مهدوی و مهد کودک مهدوی) اشاره کرده و گفت: از نمایند محترم ولی فقیه استدعا داریم آنچنان که در بعضی مساجد حضور پیدا میکنند در مدارس هم تشریف برده و نماز اقامه فرمایید تا دانش آموزان عزیز هم از وجود ارزشمند شما بهرمند شوند.

جلسه شورای اقامه نماز استان آذربایجان شرقیجلسه شورای اقامه نماز استان آذربایجان شرقیجلسه شورای اقامه نماز استان آذربایجان شرقیجلسه شورای اقامه نماز استان آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا