اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان جغتای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور حجت الاسلام تقی پور امام جمعه، معاون فرماندار، حجت الاسلام هادی زاده دبیرستاد اقامه نماز شهرستان جغتای و اعضای شورای اداری جلسه وبیناری با منصور سرگزی معاونت فرهنگی، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور سه شنبه ۹ اسفندماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین هادی زاده دبیرستاد اقامه نماز شهرستان جغتای گزارشی از فعالیت های انجام گرفته شده از ابتدای سال را تشریح کرد و گفت: تاکنون ۸۵ گفتمان دینی در ۴۴ مدارس شهرستان برگزار شده است که امیدواریم در سال جاری این گفتمان ها را در کلیه مدارس اجرا کنیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین تقی پور امام جمعه شهرستان جغتای افزود: متاسفانه نمازخانه های ایستگاه های راه آهن شهرستان جغتای در آزادوار، سنخواست و جوین بسیار نامناسب است. رعایت نکردن اصول بهداشتی و نداشتن سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب، تنها بخشی از نقایص این اماکن است.

در پایان این جلسه منصور سرگزی معاونت فرهنگی، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور که به صورت وبیناری در این جلسه حضور داشت در ابتدای صحبت های خود و با توجه به جایگاه نماز و همچنین با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در اجلاسیه نماز اشاره کرد و گفت: در این پیام رهبرمعظم انقلاب اسلامی وظایف همه مسئولین دستگاههای اجرایی را در رابطه با نماز مشخص کردند و دستگاه های اجرایی این پیام را در انجام وظایف سوغات باید سرچشمه و فعالیتهای نماز قرار دهند.

وی ادامه داد: توجه به ایجاد زمینه‌های انس بیشتر نوجوانان با نماز و تقویت نماز جماعت در مدارس، از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد اقامه نماز بوده است.

سرگزی معاونت فرهنگی، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در صحبت های پایانی خود و باتوجه به تازه تاسیس بودن ستاد اقامه نماز شهرستان جغتای خاطر نشان کرد: در این مدت کوتاه کارهای خوبی در بحث اقامه نماز این شهرستان انجام شده است که جای قدردانی دارد؛ در عین حال پیگیر موارد مطرح شده به ویژه نمازخانه های ایستگاه های راه آهن جغتای خواهم بود.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان جغتای برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز شهرستان جغتای برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا