آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ملکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ملکان، با حضور حجت الاسلام زمانی امام جمعه شهرستان ملکان، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، مهدوی معاون فرمانداری، کاظمی شهردار و سایر اعضای شورا، روز یکشنبه بیست و سوم مهر ماه در بیت امام جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام زمانی با بیان آثار و برکات نماز در زندگی فردی و اجتماعی، گفت: نماز مسیر هدایت را برای انسان هموار می سازد، به همین منظور باید به اقامه نماز در ادارات و مخصوصا در مدارس اهتمام ویژه ای داشته باشیم و به نماز نوجوانان و جوانان اهمیت بدهیم، چرا که موفقیت آنها در زندگی فردی و اجتماعی در گرو نماز است.

وی با اشاره به اقامه نماز در مدارس، افزود: مدیر هیچ مدرسه ای حق ندارد نماز خانه های موجود در مدارس را تغییر کاربری یا محدود کند، بلکه باید برای اقامه پرشور نمازهای جماعت در مدارس تمام تلاش خود را اعم از ایجاد فضاء و تبلیغات بکار گیرد.

حجت الاسلام آقاجانی با تشریح وظایف مدیران ادارات و سازمانها در قبال ستاد اقامه نماز، گفت: “الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ”، اقامه نماز جزء وظیفه شرعی ماست که نباید کوتاهی کنیم، در هیج جای قرآن هم نداریم که بفرماید نماز بخوانید بلکه فرموده نماز را اقامه کنید، پس اقامه نماز صرفا در خواندن نماز خلاصه نمی شود، بلکه مراد احیاء امر نماز به معنای اتم است یعنی باید اخلاق، روش و منش نمازی را در جامعه رواج دهیم.

از جمله مصوبات این جلسه، برگزاری منظم جلسات فصلی شورای اقامه نماز، تخصیص اتاق برای دبیر ستاد نماز، همکاری و هماهنگی در برگزاری دوره ها و نشست های نمازی، نظارت مستمر بر نماز خانه ها و مساجد بین راهی و رفع نواقص و کمبود های نماز خانه های بین راهی، می توان اشاره کرد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ملکانجلسه شورای اقامه نماز شهرستان ملکان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا