اردبیل

جلسه شورای اقامه نماز شهر گردشگری سرعین برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گردشگری سرعین با حضور الله شکر عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان گردشگری سرعین با حضور الله شکر عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین اصغری امام جمعه، باقرزاده فرماندار و سایراعضا، روز دوشنبه دهم بهمن ماه در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه اباذر محمدی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان سرعین ضمن ارائه گزارش مختصری از فعالیتهای ستاد گفت: تعداد ۴۱ دستگاه اجرایی در این شهرستان مستقر بوده که در اکثر آنها نماز جماعت با حضور روحانی اقامه می شود.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به دعای حضرت ابراهیم «ع» ” رب اجعلنی مقیم الصلاه و من ذریتی” گفت : خداوند در قرآن کریم در مورد نماز از کلمه اقیموا استفاده نموده چراکه نماز خواندن وظیفه ذاتی هر مسلمان بوده و این نشان از اهمیت اقامه و برپاداشتن این فریضه می باشد. وی با اشاره به این مطلب که  نماز ستون دین و معیار سنجش و قبولی بقیه اعمال است اظهار داشت: باید روسا و کارمندان دستگاههای اجرایی  سفارش شهید رجایی ( به نماز نگوئید کار دارم به کار بگوئید وقت نماز است) را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

الله شکر عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل هم طی سخنانی با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز، با عنوان “نماز،مدرسه،دانشگاه،خانواده و معلمان آینده” اظهار داشت: باید بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور، اجلاس شهرستانی نماز بصورت باشکوه و با حضور فعال همه ادارات برگزار گردد.

مدیر ستاد اقامه نماز در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سرعین با اشاره به برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی نماز در سیره  حضرت زهرا( س)، از ادارات شهرستان خواست تا با اطلاع رسانی و تبلیغ گسترده زمینه حضور کارکنان و خانواده های آنان را در این مسابقه معنوی فراهم آورند. عبدی خاطر نشان کرد : در بحث نمازخانه های بین راهی مشکلات زیادی وجود دارد و پیشنهاد نمود تا اکیپی متشکل از نمایندگان امام جمعه و فرمانداری و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و رئیس راهداری تشکیل تا نسبت به شناسائی نقاط ضعف و نواقص موجود اقدام  و در جلسات بعدی شورا در راستای رفع این موانع چاره اندیشی شود .

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سرعین

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سرعین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا