اخبارتهران

شهرستان ری در برنامه‌های فرهنگی و مذهبی پیشرو است

مدیر اقامه نماز استان تهران گفت: شهرستان مذهبی ری در امر اقامه نماز و برنامه های فرهنگی و مذهبی پیشرو است و شاهد توجه اقشار مختلف به امر نماز در قبله تهران هستیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران به نقل از خبر گزاری فارس، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ری با حضور حجت الاسلام نورمحمدی مدیر اقامه نماز استان تهران، حجت الاسلام شاهچراغی عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و امام جمعه شهرری، حمیدزمانی فرماندار ویژه شهرستان ری و دیگر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری ری برگزار شد.

حجت‌الاسلام شاهچراغی طی سخنانی در این جلسه اظهار کرد: وقتی که حضرت ابراهیم(ع) فرزندش اسماعیل را با آن مشکلات سخت به مکه آورد و در بیابان بی آب و درخت گذاشت، گفت؛ «رَّبَّنَآ إِنِّى أَسْکنتُ مِن ذُرِّیتِى بِوَادٍ غَیرِ ذِى زَرْعٍ عِندَ بَیتِک الْمُحَرَّمِ رَبَّنَا لَیقِیمُواْ الصَّلَوهَ» که این یکی از نشانه های عظمت نماز است و در این زمینه آیات و راوایات زیادی آمده است.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: در نظام اسلامی فرصتی پدید آمده است که نماز فراگیر شود و از آثار آن جامعه برخوردار شود.

حجت الاسلام نورمحمدی نیز در ادامه جلسه با اشاره به تلاش‌های ستاد اقامه نماز در سطح ملی که توسط حجت السلام قرائتی مدیریت این ستاد انجام می شود گفت: طبق گزارشات، شهرستان مذهبی ری در امر اقامه نماز و برنامه های فرهنگی و مذهبی پیشرو است و با عنایت تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و ائمه جمعه و دیگر مسؤلان شهرستان بویژه آموزش و پرورش، شاهد توجه اقشار مختلف به امر نماز هستیم.

مدیر اقامه نماز استان تهران با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به امر نماز بیان کرد: در تمامی اجلاس های سراسری نماز، معظم له با ارسال پیام به همه ارائه طریق می کنند.

وی به اجلاس سراسری نماز که به میزبانی وزارت کشور برگزار می شود اشاره کرد و افزود: بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز، مدرسه، خانواده و معلمان آینده» در ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد و در استان ها نیز به صورت پیش اجلاس برگزار می شود.

فرماندار شهرستان ری نیز در سخنانی گفت: همه ظرفیت های شهرستان در اختیار ستاد اقامه نماز قرار دارد و آماده همکاری بیشتر در این امر بسیار مهم هستیم و ما هرچه داریم به برکت نماز و توجه به مسائل معنوی می باشد.

حجت الاسلام علی کنگرلو دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ری نیز در این نشست گزارشی از مصوبات و پیگیری های برپایی نماز در مدارس و مراکز مختلف اداری ارائه داد و از همکاری تولیت آستان حضرت عبدالعظیم، ائمه جمعه، فرماندار و سایر مسؤلان شهرستان بابت همکاری با ستاد اقامه نماز تشکر کرد.

جلسه شورای اقامه نماز شهر ریجلسه شورای اقامه نماز شهر ری    جلسه شورای اقامه نماز شهر ریجلسه شورای اقامه نماز شهر ریجلسه شورای اقامه نماز شهر ریجلسه شورای اقامه نماز شهر ریجلسه شورای اقامه نماز شهر ری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا