اخباراردبیل

جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز، صفری مدیرکل، معاونین اداره کل و کارشناسان ستاد در تاریخ بیست و هشتم دیماه برگزار شد.

در این جلسه مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به آیه “فخلف من بعدهم خلف اضاعوا الصلاه و اتبعوا الشهوات” اظهار داشت: متاسفانه در جامعه ما اهمیت نماز در بین نوجوانان و جوانان و خانواده ها کمرنگ شده است و این زنگ خطری است که به صدا درآمده و ایجاب می نماید که با برنامه ریزی و فراهم آوردن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه تقویت مبانی اعتقادی نوجوانان  وجوانان تلاش مضاعفی از سوی همه دستگاههای فرهنگی بویژه آموزش و پرورش صوت پذیرد.

عبدی در جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش ضمن قدردانی از اهتمام و فعالیت های ارزنده مدیرکل و معاونین و مدیران در نواحی ومناطق استان در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز، بر ضرورت استمرار همکاری های مشترک در اجرای برنامه های مصوب ابلاغی از جمله دوره های آموزشی و نشست های نماز و توسعه هیئت های اندیشه ورز در مدارس تاکید نمود.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان “نماز،مدرسه،دانشگاه،خانواده و معلمان آینده” اظهار داشت: باید بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت آموزش وپرورش، پیش اجلاس های دانش آموزی نماز در تمامی نقاط استان بصورت باشکوه و با حضور فعال دانش آموزان و معلمان برگزار گردد.

کلام الله صفری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل هم در این جلسه با سپاس از تلاش های ستاد اقامه نماز گفت: نماز اولویت اصلی آموزش و پرورش می باشد و همه معاونین و مدیران در تمامی سطوح در مناطق و نواحی و مدارس را بر اهتمام بیش از پیش به مقوله نماز و ترویج آن توصیه نمود. گفتنی است در این جلسه موضوعاتی مانند: داوری آثار رسیده به جشنواره سراسری فجر تا فجر در بخش دانش آموزی، برگزاری اجلاس های دانش آموزی نماز در تمامی مناطق و نواحی استان، اجرای آئین جشن تکلیف و شکوفائی، مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا