اخبارکردستان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان برگزار گردید

این جلسه با هدف برنامه ریزی اقدامات ویژه سفرهای نوروزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای پیرامون سفرهای نوروزی پنج شنبه بیستم اسفند ماه با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضاء برگزار گردید

حسنی مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن خیرمقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و سایر مدعوین و تشریح دستورالعمل سفر ایمن گفت: لازم است برای فراهم کردن شرایط مناسب درخصوص سفرهای نوروزی با همکاری ستاد اقامه نماز استان و انجام بازدید های مشترک از نمازخانه های راه های مواصلاتی به رفع ایرادات و نواقص موجود اهتمام بورزیم.

وی افزود: پیشنهاد می شود بدلیل مصادف شدن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است هماهنگی های لازم جهت انجام امور خدمات فرهنگی با همکاری ستاد اقامه نماز استان صورت پذیرد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: با توجه به اینکه آیین مهمان نوازی جزو ویژگی های استان کردستان بوده لازم است با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در بحث نمازخانه ها و سایر مسائول مربوط به سفر ایمن نیز مهمان نوازی کردستان را اثبات کنیم.

وی افزود: لازم است با نصب تابلو و پلاکارد اطلاع رسانی درخصوص چگونگی، زمان و مکان برگزاری مراسم و خدمات ویژه ای که در مجتمع های منتخب ارائه می شود صورت گیرد تا مهمانان بتوانند در این مراسمات و نماز جماعت شرکت کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: نظافت عمومی نمازخانه و سرویس های بهداشتی، فرش مناسب برای نمازخانه ها، مشخص نمودن جهت قبله، تهیه مهر برای مسافران اهل تشیع، رفع ایراد شیر آلات سرویس های بهداشتی و وضوخانه ها،  تامین امام جماعت برای اقامه نماز جماعت مسافران در نمازخانه های مجتمع های موردنظر و… از جمله تمهیداتی است که باید به آنها اهتمام ورزید.

وی گفت: در اسرع وقت بازدید های مشترک ستاد اقامه نماز و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام پذیرد تا به موقع مشکلات احتمالی رفع گردد.

در پایان این جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان از نمازخانه اداره کل راهداری و حمل و نقل نیز بازدید کرد.

بازدید مدیر ستاد اقامه نماز از نمازخانه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا