اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بیمه استان کرمانشاه برگزار شد

حجت الاسلام علی مولوی مدیرستاد اقامه نماز استان: آنچه باعث نجات انسان در دنیا و آخرت می شود نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بیمه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مولوی مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز ،مدیر کل بیمه و اعضای شورای اقامه نماز در روز پنج شنبه   اسفند ماه در محل این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه مولوی با اشاره به آیه ۱۴ سوره طه که می فرماید منم خدای یکتا که هیچ خدایی جز من نیست، پس مرا (به یگانگی) بپرست و نماز را مخصوصا برای یاد من به پا دار؛ گفت: با استفاده از آیات قرآن کریم اگر سوال شود هدف از خلقت چیست؟ به این نتیجه می رسیم و ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون : هدف خلقت همانا عبادت است و این بدان معنی نیست که ما شب و روز فقط عبادت کنیم؛ بلکه اگر هر کاری  با نیت الهی  انجام گیرد عبادت محسوب میشود.

مدیر ستاد استان اظهار داشت : امام علی( ع )در دعای کمیل می فرمایند : قو الی خدمتک جوارحی: خدایا توان به من بده که در راه تو مصرفش کنم . بنابر این در اسلام کار هم عبادت است ، ورزش هم اگر جنبه الهی آن مد نظر باشد عبادت است . لذا هر کاری که رنگ و بوی الهی داشته باشد عبادت است و در قرآن کریم و روایات اهل بیت (علیهم السلام) درباره تنظیم وقت و چگونگی استفاده از زمان توصیه شده است. بخشی از اوقات روزانه به عبادت و رابطه با خدا، بخشی به تامین معاش و سامان دادن زندگی، قسمتی هم به معاشرت با دیگران و قسمتی هم به تفریحات سالم اختصاص یافته است.

علی مولوی تصریح کرد: اولویت اول در جهان هستی توحید است و اولویت دوم هم عبادت؛ لذا  عبادت مفهوم گسترده ای است مثل نماز ،روزه ، حج ، زکات و هدف و انگیزه خلقت عبادت است . اما شاخص ترین و کامل ترین مصداق عبادت نماز است . و در بین فروع دین هم نماز هیچوقت تعطیل بر دار نیست  که در این رابطه هم امام  موسی کاظم (علیه السلام) می فرماید: «أَفْضَلُ مَا تَقَرَّبَ بِهِ الْعَبْدُ إِلَى اللَّهِ بَعْدَ الْمَعْرِفَهِ بِهِ الصَّلَاه  بهترین چیزی که بنده بعد از شناخت خدا به وسیله آن به درگاه الهی تقرّب پیدا می کند، نماز است.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) گفت: پایه و اساس و ستون دین نماز است لذا اگر نماز  در در گاه خداوند مورد قبول قرار گیرد بقیه اعمال هم قبول و اگر هم خدای ناکرده نماز رد شود بقیه اعمال نیز رد خواهد شد .

مولوی متذکر شد: ما صد در صد از نعمتهای خداوند استفاده می کنیم اما کمترین عبادت را سختمان هست انجام بدهیم لذا آنچه باعث نجات انسان در دنیا و آخرت می شود نماز است و هیچ عمل و عبادتی بدون نماز انسان را نجات نمی دهد.

در پایان جلسه با اهداء لوح تقدیر و هدیه از خادمین و فعالان نماز توسط مسئولین حاضر تجلیل بعمل آمد.

 شورای اقامه نماز اداره کل بیمه کرمانشاه

 

شورای اقامه نماز اداره کل بیمه کرمانشاه

شورای اقامه نماز اداره کل بیمه کرمانشاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا