آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، دکتر حیرت انگیز مدیر کل اداره ثبت احوال استان و سایر مسئولین و کارشناسان، روز یکشنبه دوم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت، روابط عمومی، دبیر نماز و همکاران اداره بابت حضور حداکثری در نماز جماعت، با اشاره به آیه شریفه(لَا یَسْتَوِی أَصْحَابُ النَّارِ وَأَصْحَابُ الْجَنَّهِ ۚ أَصْحَابُ الْجَنَّهِ هُمُ الْفَائِزُونَ) هرگز دوزخیان و بهشتیان یکسان نیستند؛ اصحاب بهشت رستگار و پیروزند! ۲۰ حشر، که در اول جلسه قرائت شد، گفت: در اداراتی که به مسائل معنوی نماز و مهدویت توجه می شود، خدمات رسانی، آرامش و روحیه معنوی بیشتر است ولی در اداراتی که در این مسائل کوتاهی میکنن ما شاهد کسل بودن اداره و کارکنان آن مجموعه هستیم. وی در ادامه افزود: امامان جماعت ادارات نباید فقط به نماز بسنده کنند باید در حد دو دقیقه برای نمازگزارن مطلبی یا نقطه ای کاربردی بیان کنند و با کارکنان، حتی کارکنانی که در نماز حاضر نمی شوند با محبت و گرمی رفتار کنند.

 حیرت انگیز با عرض خیرمقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و سایر مسئولین حاضر از دبیر نماز و روابط عمومی، که دو بازوی فعال برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی هستند تشکر کرده و گفت: باید به مباحث فرهنگی، مذهبی و معنوی که بهترین نمود آن نماز است توجه ویژه ای شود و ما باید این برنامه ها را با نشاط و معنویت آمیخته کنیم تا همکاران استقبال کنند.

وی با بیان اینکه باید از فعالان نمازی ادارات تجلیل شود، گفت: افرادی که پست اداری و وضعیت اقتصادی ضعیفی نسبت به سایر همکاران دارند مقدم شود.

وی در پایان به آرستگی و تمیزی نمازخانه ها، پخش اذان و باز بودن نمازخانه های کلیه ادارات، اگرچه توان برگزاری نماز جماعت ندارند، تاکید کرده و افزود: شنیدن صدای اذان خود هدایتگر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا