تهران

جلسه شورای اقامه نماز کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران: با توجه به ظرفیت کمیته امداد امام خمینی (ره)، می توانیم دوره های آموزشی برای پرسنل و مددجویان اجرایی نمائیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران ، جلسه شورای اقامه نماز کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران حجت الاسلام و المسلمین نور محمدی و سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی ، نظارت و ارزیابی اقامه نماز کشور و پر پنچی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، در تاریخ  ۷ دی  ماه برگزار گردید.

در این جلسه مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام  رحلت حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به حدیثی گفت: تا می توانید امام جماعت شوید اگر نمی توانید موذن شوید و اگر باز نتوانستید ، می توانید در صف اول نماز جماعت شرکت نمائید، که نشان از فضیلت و اهمیت نماز را دارد.

وی در ادامه با اشاره به  آیه شریفه الَّذِینَ إِنْ مَکنَّاهُمْ فِی الأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاهَ گفت: اگر ما به شما توانایی و قدرت دادیم اولین کارتان اقامه نماز باشد ، به لطف خدا ما  گزارشات خوبی را از کمیته امداد شاهد هستیم

وی در ادامه افزود: با توجه به تفاهم نامه و راهبردهایی که در کمیته امداد وجود دارند و با توجه به پتانسیل های فراوان و هم چنین ظرفیت های بالای کمیته امداد امام خمینی معتقد هستم که می توان با کمک یکدیگر  برنامه های  آموزشی  خوبی را در کمیته امداد شاهد باشیم.

نورمحمدی بیان کرد: ستاد اقامه نماز این توانایی را دارد برای خانواده و پرسنل و مدجویان کمیته امداد تا ظرفیت  ۱۳۰ نفر در مشهد مقدس برگزار نماید.

در ادامه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشکر از برگزاری این جلسه بر ادامه و مستمر بودند این جلسات تاکید کرد و گفت: انتظار داریم با برگزاری دوره های آموزشی سطح آگاهی های خانواده ها افزایش داشته باشد و با توجه به جمعیت کمیته امداد، می توانیم از سالن های همچون وزارت کشور برای دوره های آموزشی نماز بهره مند شویم ، نکته پیشنهادی بنده این است که حداقل  ما ۲ الی ۳ برنامه بحث بصیرتی برای افزایش سطح آگاهی  پرسنل که می تواند تاثیرات مفیدو خوبی را به همراه داشته باشد برگزار گردد.

در ادامه جلسه مهدیان معاون برنامه ریزی و نظارت  ستاد اقامه نماز گفت: کمیته امدا د امام خمینی (ره) در حوزه نماز یکی از دستگاه های نظامند در سطح کشور می باشد که هم کرامت انسانی و  هم معنویت دارد که بسیار موفق عمل نموده است.

وی در ادامه گفت: پیام مقام معظم رهبری به سیزدهمین اجلاس نماز ، یک پیام مدیریتی و راهبردی است و به سه دوره کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تقسیم شده است  ، که طرح میان مدت یک برنامه ظرفیت شناسی و ظرفیت سازی است که بایستی برای اجرای برنامه ها کارشناسی تر عمل کنیم.

مهدیان افزود: یایستی یک دوره آموزشی برای ائمه جماعات داشته باشیم و  اگر بتوانیم مادران را در خانواده ها تواناتر کنیم، شاهد کمتر شدن  آسیب ها در جامعه  خواهیم بود .

جلسه شورای اقامه نماز کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا