آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، حجت الاسلام صابر کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد، حجت الاسلام صفرخانی مسئول دفتر امام جمعه شهرستان میانه، دکتر سعادتی فرماندار شهرستان میانه و سایر مسئولین، در اتاق جلسات فرمانداری میانه، روز دوشنبه بیست دوم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با قدردانی از زحمات امام جمعه، فرمانداری شهرستان بابت مساعدت، همکاری و دغدغه مندی ایشان با بازدید میدانی از نمازخانه های بین راهی، آقای مولوی دبیر پرتلاش نماز و دکتر مشایخی که در ترمیم و باز سازی نماز خانه های بین راهی مساعدت کرده، با اشاره به فرمایش علامه حسن زاده عاملی ( اگر ظهور دفعتا اتفاق می افتاد دنیا قلبلیت این را نداشت، این انقلاب زمینه ساز ظهور است)، گفت: ما در این انقلاب باید تلاش کنیم تا زمینه ظهور حضرت امام زمان (عج) مهیا کنیم و خدای نکرده اسباب تاخیر در ظهور نباشیم.

وی با اشاره به آیه ۲۲ سوره حج تصریح کرد: ما علاوه بر اینکه باید به تکلیف قانونی خود عمل کنیم باید بدانیم که اقامه نماز، اگر اهل ایمان هستیم جزء وظایف شرعی ماست، و باید توجه کنیم که خدا از ما اقامه نماز را خواسته نه فقط خواندن نماز، باید نماز به معنای واقعی انجام شود تا تنهی عن الفحشاء و المنکر باشد.

وی با بیان اهمیت دوره های آموزشی نماز، گفت: از ادارات انتظار می رود در اجرای دوره های آموزشی اداب و اسرار نماز، جشن های تکلیف و مسابقات کتاب خوانی احتمام ویژه ای داشته باشند. و فضای معنوی شهر و ادارات را در شان استان ارتقاع دهند.

وی به اجرای طرح ابتکاری استان با عنوان یکشنبه های علوی، دوشنبه های تفسیری و سه شنبه های مهدوی تاکید کرد و از مسئولین شهرستان میانه خواست به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

حجت الاسلام صابر ضمن تشریح نحوه ارزیابی دستگاه ها گفت: ما علاوه بر تبلیغ لسانی باید در ادارات، مدارس و سطح شهر از تبلیغات محیطی استفاده کنیم و از فعالان نمازی و فرهنگی تجلیل کنیم.

دکتر سعادتی ضمن عرض خیر مقدم به مدیر ستاد و مهمانان حاضر، با اشاره به اهمیت نماز اول وقت در کلام علماء، گفت: من از تمام مدیران شهرستان میانه درخواست می کنم که به نماز اول وقت اهمیت داده و از برگزاری جلسات در وقت نماز خودداری کنند، مگر اینکه ارباب رجوع داشته باشند.

در پایان مدیران به بیان گزارشات خود پرداخته و از اقای دکتر مشایخی، خیر مسجد ساز تجلیل شد.

در حاشیه این جلسه حجت الاسلام آقاجانی در دیداری صمیمی با دکتر سعادتی فرماندار شهرستان میانه ضمن تشکر و قدردانی از ایشان، به اجرای برنامه های ستاد اقامه نماز در ادارات تاکید کردند و در پایان با حضور در نمازخانه فرمانداری نماز ظهر و عصر را به امامت مدیر ستاد اقامه کردند.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانهجلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانهجلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا