اخبارمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز، با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز و جمعی از معاونین و مدیران و کارشناسان ستاد اقامه نماز در روز سه شنبه، ۲۳ اسفند ماه برگزار شد.

سید احمد زرهانی در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم کم رونقی تعدادی از مساجد هست، گفت: مسجد زمانی آباد می شود که نمازگزار در آن باشد و لذا عمران مسجد نشانه آبادانی مسجد نیست.

قائم مقام ستاد اقامه نماز افزود: در همه مساجد سراسر کشور تعدادی نمازگزار پای کار هستند، ولی وقتی از درون مسجد به بیرون نگاه می کنیم متوجه خواهیم شد که تعدادی جوان و نوجوان بیگانه با مسجد هستند که این با فرهنگ و تمدن اسلامی منافات دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: شکاف بین نسل نو و مسجد هر چه عمیق تر شود تلاطم ها و تنش ها بیشتر خواهد شد.

زرهانی تاکید کرد: یک هسته فعال نمازگزار تحت عناوین مختلف، طرح و برنامه ای را ارائه بدهند که شامل رفت و آمد با جوانان کاهل نماز، ورود به عرصه های بازی آنان، برقراری ارتباط، برگزاری جشن در مساجد و تجلیل از آنها باشد که با اراده تاثیر گذاری و تحول و در جهت جمع شدن جوانان در مساجد فعالیت کنند.

این مقام مسئول یادآور شد: در گوشه و کنار کشور کارگروه های مختلف ادبی و هنری تحت عنوان انجمن شعر، انجمن خوشنویسی و … وجود دارد که باید ارتباط ستاد اقامه نماز با این انجمن ها جهت ساخت کارهای گرافیکی و انیمیشن و … نزدیک تر باشد.

وی گفت: اگر بتوانیم ضمن شناسایی این افراد، ارتباط سازمان یافته ای را با این انجمن ها برقرار کنیم میتوانیم آثار خوبی را دراین حوزه تولید کنیم.

سید احمد زرهانی در ادامه جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه در حوزه منابع فرهنگی وضعیت دوگانه داریم، گفت: با توجه با منابع موجود در کشور در بعضی از استانها تلاش کنیم یک انگیزش و بیداری در ذهن مدیران ارشد حوزه های صنعتی در راستای قدم نهادن در جهت نشر و اشاعه فرهنگ نماز ایجاد شود.

وی در پایان عنوان کرد: جهت داشتن کار پر مایه در حوزه شعر کودکان باید از وجود شعرای نامدار و اهل قلم اسفاده کرد تا بتوانیم آثار فاخری در این زمینه داشته باشیم.

جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز

جلسه شورای شیوه نامه نویسی برنامه های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا