اخبارحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی

نشست صمیمی قائم مقام ستاد اقامه نماز با مشمولین امریه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز در نشست صمیمی با مشمولین امریه ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، که در روز شنبه دوم تیرماه برگزار شد، گفت: کارکنان ستاد اقامه نماز نیز زمانی سربازان این مجموعه بودند و به جهت صمیمت و فضای معنوی حاکم در ستاد موجب شد تعدادی از این سربازان در این مجموعه مشغول به کار شوند.

زرهانی گفت: شما مشمولین امریه که از نخبگان جامعه هستید نیز ممکن است بعد از دوران خدمت به کاروان ستاد نماز ملحق شوید یا در سازمان های دیگر مشغول به خدمت شوید که در هر صورت سفیر و پرچم دار ستاد اقامه نماز خواهید بود.

وی با اشاره به اینکه شما به عنوان پدران آینده برای نجات خود و خانواده از آتش شرک و غفلت از یاد خدا، نقش آفرین هستید، اضافه کرد: امر به نماز در قرآن به پیامبر اکرم خطاب شده است و خداوند به ما هم تلنگری می زند که به عنوان امت پیامبر در دعوت خانواده ها به نماز پافشاری کنید.

زرهانی با اشاره به اینکه طبق تحقیقات میدانی آموزش و پرورش از ۱۲۳ هزار دانش آموز در خصوص کاهلی نسل نو در نماز، تنبلی و کاهلی عنوان شده است، گفت: برای ترک کاهلی در نماز باید به مرحله خضوع و خشوع در برابر پروردگار رسید که یاد معاد می توان خضوع و خشوع را در فرد تقویت کرد. همچنین در تحقیقات مرکز تخصصی نماز از نسل نو هم چنین نتیجه ای حاصل شده است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه به دنبال شناسایی موانع سر راه نماز نسل نو به دنبال طرح این سوال از دختران و پسران دانش آموز و دانشجویان هستیم، تصریح کرد: این جلسه هم می تواند فرصتی برای طرح سوال از مشمولین امریه باشد.

وی در ادامه خواستار گرامیداشت روز سرباز برای مشمولین امریه ستاد مرکز و ستاد استان ها شد و گفت: مشابه این جلسه در ستادهای استانی به سفارش استاد قرائتی تشکیل شود.

نشست صمیمی قائم مقام ستاد اقامه نماز با مشمولین امریه

حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز نیز در سخنانی با اشاره به اینکه محتواهای متعددی در حوزه نماز و مهدویت در سایت ستاد اقامه نماز به آدرس www.namaz.ir و سایت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به آدرسmahdaviat.ir برای استفاده عموم قرار می گیرد، گفت: محتواهای مفیدی در شبکه اجتماعی ستاد اقامه نماز با عنوان “قرار ۱۷” و شبکه اجتماعی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با عنوان“چشم به راه” تولید می شود.

صالحی ادامه داد: مطالب مورد استفاده عموم مردم در حوزه نماز از رادیو نماز در روزهای سه شنبه و در حوزه مهدویت در رادیو مهدویت از روزهای جمعه پخش می شود.

در پایان این نشست صمیمی، سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز، از مشمولین خواست که در مسافرت ها و جاده های مواصلاتی از مساجد بین راهی بازدید کنند و گزارش اقدامات انجام شده در جهت رفاه حال مسافرین را به این معاونت اعلام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا