اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد

این با محوریت برنامه ریزی و ساماندهی ا‌ئمه جماعت مدارس استان و اجرای زنگ نماز مدارس تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، نمایندگان ارزیابی، کارشناسان عترت و قرآن به همراه معاونین و مدیران آموزشی جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش یکشنبه ۲ دی ماه تشکیل گردید.

در این جلسه نسبت به اهداف و شیوه های پیگیری و رفع موانع تبادل نظر شد و مقرر گردید به افراد مذکور ابلاغ شود تا با حضور در نماز جماعت مدارس به بررسی و تعامل با مدیران مدارس موانع شناسایی و پیگیر حل موارد مذکور باشند و همچنین از مدارسی که طرح را با شکل مناسبی در حال اجرا هستند به نحوی پشتیبانی و تقدیر بعمل آید و این امر به صورت به طور مستمر تا پایان سال تحصیلی ادامه یابد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی طی سخنانی کوتاه با نقل از روایت مولا علی (ع) نکاتی را یاد آور شد و اظهار داشت: مدیران و همکاران بدانند برای نهادینه شدن اقامه نماز در مدارس اصل محبت، استمرار کار و مدیریت مناسب دینی بسیار موثر است و زیرا تربیت یک امر تدریجی و نیازمند صبر و بردباری با بهره گیری از حمایت تشکلهای دانش آموزی و خانواده ها می باشد.

در ادامه این جلسه معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان نکاتی را در نحوه اجرا یاد آور شد و گفت: زنگ نماز نباید از وقت استراحت دانش آموان باشد بلکه به عنوان یک زمان آموزشی مدنظر قرار گیرد، و باید مکان مناسب و ارتباط با مساجد و حضور در مساجد هم جوار یا مکان های مناسب دیگر برای اقامه نماز استفاده شود.

وی ادامه داد: از شرایط فعلی جهت تامین فرش سجاده ای استفاده کنید و از عزیزان مشمول طلبه طرح امین و ائمه جماعت و همکاران آموزش وپرورش برای کامل شدن زنگ نماز استفاده شود و فراموش نکنیم تشکلهای دانش آموزی میتوانند به نحو احسن همیار و همکار باشند.

در پایان معاونت متوسطه، مسئول ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مواردی را یادآور شدند وتاکید کردند این حرکت باید بر اساس یک دغدغه دینی و اداری پیگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا