اخبارمرکزی

جلسه شورای عالی نماز و فعالیت های قرآن و عترت آموزش وپرورش استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: هیات های اندیشه ورز نماز و شورای عالی نماز در مدارس سطح استان باید تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای عالی نماز آموزش و پرورش با حضور احمد رضا نوازنی مدیر کل، سید مجتبی طباطبایی معاون پرورشی و فرهنگی، سید محمد سجادی رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضاء در روز ششم اسفند ماه در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیات نورانی قرآن کریم، نوازنی ضمن خیر مقدم به اعضای شورا و گرامیداشت ایام پر برکت شعبانیه، با اشاره به احادیث و آیاتی از قرآن کریم گفت: آیات و احادیث قرآن جایگاه ارزشمند اقامه نماز را در سطح جامعه نشان می دهد و آرزو کرد که همگی از اقامه کنندگان نماز باشیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام رودبارانی در خصوص جزئیات اجرای اجلاس استانی نماز مباحثی را مطرح کرد.

وی گفت: اجلاس استانی نماز با حضور منتخبین ادارات تابعه آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در اسفند ماه سالجاری برگزار خواهد شد و برای تعیین محتوای اجلاس استانی باید کمیته تخصصی از ستاد اقامه نماز، دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش برای برنامه ریزی این محتوا تشکیل شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: برای برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای برنامه های قرآن، عترت و نماز و مهدویت در مدارس باید هیات های اندیشه ورز نماز و شورای عالی نماز در مدارس سطح استان تقویت شود.

سپس طباطبائی معاون پرورشی و فرهنگی در خصوص شیوه نامه انتخاب و معرفی فعالان اقامه نماز در سطح آموزشگاهی تا استانی، طبق شیوه نامه اجرایی توضیحاتی را ارائه کرد.

در این جلسه سید محمد سجادی رئیس اداره امور قرآن عترت و نماز، با اشاره به طرح پاتوق آخرالزمانی ها، توضیحات مختصری طبق شیوه نامه طرح ارائه و بر بومی سازی اساتید مهدویت و استفاده از همکاران و دانش آموزان که در دوره تربیت مربی مهدویت شرکت کردند، تاکید کرد.

وی افزود: برای اجرای طرح پاتوق آخر الزمانی ها به مناسبت ایام نیمه شعبان باید فعالیت های مهدوی و پاتوق مهدوی به مدارس ابلاغ شود و ستاد اقامه نماز در اسرع وقت اساتید مرکز تخصصی مهدویت را به عنوان مربی پاتوق مهدوی در مدارس معرفی کند.

سجادی در پایان جلسه شورای عالی نماز و فعالیت های قرآن و عترت آموزش و پرورش استان، توضیح مختصری در خصوص ایجاد باشگاه قرآنیان استان، با اهداف آموزشی، تربیتی، فرهنگی و ورزشی جهت ساماندهی و پشتیبانی قرآنیان آموزش و پرورش استان ارائه نمود.

جلسه شورای عالی نماز و فعالیت های قرآن و عترت آموزش وپرورش استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا