اخبارفارس

اجلاسیه سراسری نماز آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز برگزار گردید

حجت الاسلام سقاچی:سرمنشا عاقبت به خیری در نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ سه شنبه ۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ اجلاسیه سراسری نماز آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز با حضور عسکری مدیر کل آموزش و پرورش فارس، حجت‌الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان، شادباش معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش، مهرآور سرپرست مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، تعدادی از کارشناس مسئولان و کارشناسان اداره کل و ناحیه یک، تعدادی از همکاران فرهنگی و دانش آموزان و اولیای دانش آموزان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهرآور سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک، ضمن تقدیر و تشکر از فعالان عرصه نماز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های حوزه قرآن، عترت و نماز ناحیه یک پرداخت.

وی گفت: برگزاری بیش از ۱۵۰ اجلاسیه نماز در مدارس دولتی و غیردولتی، ۱۵۰ محفل انس با قرآن، برپایی ۵۰ موکب به مناسبت‌های مختلف و پانزده جلسه مسجد محوری تعدادی از برنامه های اجرا شده در ناحیه یک بوده و همه این برنامه ها با توجه به پتانسیل های توانمندی که در ناحیه یک وجود دارد انجام شده است.

در ادامه دکتر عسکری مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنان خود گفت: از دانش آموزانی که در مدارس و مساجد به ترویج نماز می‌پردازند بسیار سپاسگزارم و بایستی خدا را محور، معیار و مبنای مسیر خودمان قرار دهیم. وی در ادامه افزود اجلاسیه یک فرصت هست و ما باید از این فرصت جهت سرعت دادن به کارها در حوزه کمی و کیفی و در همه ابعاد استفاده کنیم.

عسکری در ادامه بیان داشت: مخاطب اصلی که عَلَم اجلاسیه را بلند می کند معلم است و مخاطب دوم ما اولیا هستند که بایستی اولیا را نیز دریابیم. مدیر کل آموزش و پرورش فارس از معلمان و مربیان خواست تا به دانش آموزان هویت دینی ببخشند و عزت نفس را در وجود آنها تقویت کنند تا بچه ها عزت مند صحبت کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس، سرمنشا عاقبت به خیری را نماز دانست و از دانش آموزان و فرهنگیان خواست که به خداوند استعانت کنند و به حبل الله چنگ بزنند و همه چیز را در حیطه الهی ببینند. حجت‌الاسلام سقاچی در ادامه گفت: انسان باید جهت موفقیت در زندگی وسیله عروج داشته باشد و تنها وسیله عروج انسان ها نماز می باشد.

اجرای سرود، دکلمه خوانی و تجلیل از مدیران، معاونین و مربیان پرورشی، معلمان، دانش آموزان و اولیای دانش آموزان فعال در نماز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

اجلاسیه سراسری نماز آموزش و پرورش ناحیه یک شیرازاجلاسیه سراسری نماز آموزش و پرورش ناحیه یک شیرازاجلاسیه سراسری نماز آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا