اخبارکردستان

جلسه شورای اقامه نماز در فرمانداری مریوان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: لزوم دعوت از سخنران خوب،تولید کلیپ و فیلم خوب و...برای ایجاد انگیزه و دعوت به نماز از راهکارهای توسعه و ترویج آموزش نماز می باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان جلسه شورای اقامه نماز شهرستان مریوان در تاریخ سه شنبه سی و یکم مرداد ماه در محل سالن شهدای فرمانداری مریوان با حضور صادقی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و اعضای شورا برگزار شد.
صادقی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری مریوان ضمن عرض خیر مقدم به حضور مهمانان و اعضای شورا هدف از تشکیل جلسه را توسعه و ترویج امر نماز بر شمرد.
در ادامه ماموستا شیرزادی امام جمعه مریوان ضمن خیر مقدم به حضور مدعوین اظهار داشت: یکی از شعایر دین اسلام اقامه نماز است و همه ما وظیفه داریم در نماز شرکت کنیم.الان متاسفانه روسای ادارات در نماز جمعه حضور ندارند. بعضی از ادارات امام جماعت راقبول نمی کنند.حق القدم امامان جماعت را ناقص پرداخت می کنند. درخواست پیگیری توسط مدیر ستاد اقامه نماز را داریم.
عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار داشت: حضرت ابراهیم برای ادای نماز تلاش نمود و علی رغم آن همه سختی از خداخواست که خود و فرزندانش را نماز خوان و اهل نماز قرار دهد. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت،این جلسه در واقع باید پاسخگوی نگرانی های امام جمعه محترم باشد. مقام معظم رهبری هر سال در دو مورد به طور ثابت پیام می دهند. یکی بحث گنگره حج و دیگری بحث اجلاس سراسری نماز، البته فراموش نکنیم که نماز در زمان جمهوری اسلامی به وجود نیامده، بلکه نماز فصل مشترک همه پیامبران الهی بوده است.
وی در ادامه گفت: آیا من مسئول با توجه به تاکید قرآن و اسناد بالا دستی می توانم نسبت به نماز کوتاهی بکنم.امام حسین(ع) در زیر تیر باران دشمن نماز جماعت ادا نمود. واقعیت این است که اگر به پیام های مقام معظم رهبری توجه شود،خیلی از مشکلات حل می شود. معظم له می فرمایند:یکی از راههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نماز است. فلذا همه ما باید به اندازه اختیارات و وظایف خود در جهت ترویج و توسعه امر نماز قدم برداریم، زیرا نماز در هیچ شرایطی تعطیل بردار نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به آموزش و آگاهی بخشی در ارتباط با امر نماز اظهار داشت: ما انسان ها آموزش پذیر هستیم و با آموزش تغییر نگرش و تغییر رفتار در وجودمان حاصل می شود.لزوم دعوت از سخنران خوب،تولید کلیپ و فیلم خوب و…برای ایجاد انگیزه و دعوت به نماز از راهکارهای توسعه و ترویج آموزش نماز می باشد.
مدیر ستاد اقامه نماز افزود: همچنین حضور مدیران در صف نماز جماعت از عوامل جذب افراد تحت امر محسوب می شودو برای جذب افراد به نماز باید از ابزارهای انگیزشی نیز استفاده کنیم. الان دشمنان از تمام ابزارها برای ناامیدی ایجاد شبهه می کنند و در مقابل ما باید افرادی داشته باشیم که به شبهات ایجاد شده پاسخ بدهند. بیائیم برای توسعه و ترویج نماز کاری بکنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان به تشریح نامه استاندار خطاب به فرمانداران پرداخت و گفت: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در اولویت توسعه و ترویج امر نماز هستند. ستاد اقامه نماز معمولا کلاس های آموزشی دارد چون بحث دعوت به نماز خودش یک مهارت است.در شهرستان باید نظارت و برنامه ریزی بشود. در نامه ای که آقای استاندار خطاب به فرمانداران ابلاغ نموده اند بر اجرای دقیق نامه و بخشنامه های مرتبط با نماز تاکید نموده اند که بعنوان شاخص ارزیابی دستگاه‌ها محسوب می شود.
عظیمی افزود: تامین امام جماعت و اختصاص مکان به نماز خانه و…پخش اذان ظهر به صورت زنده و یا وسیله صوتی مناسب در همه ادارات، همچون مدارس حضور مدیر و کارکنان در نماز جماعت دستگاه ها مورد تاکید می باشد و متاسفانه بعضی از مدیران بهانه می آورند که وقت نماز باعث ضایع شدن حق ارباب رجوع می شود.در صورتی که این دیدگاه کاملا بر عکس است و اگر ما برای نماز کارمند هزینه بکنیم،اقدام به ایجاد سرمایه کرده ایم،صرفه جویی در هزینه ها،بالا رفتن کارآیی، پیشگیری از آسیب ها از ارزشمندی های توجه به امر نماز محسوب می شود.
وی در مورد بحث زائرین اربعین که افتخاری نصیب استان و بویژه شهر مریوان شده،گفت: در این خصوص توجه به نماز خانه ها و بهداست آنها، آماده نمودن زیر ساخت ها و… به طور ویژه مورد تاکید است.
عظیمی در خاتمه مواردی شامل برگزاری جشن تکلیف ها، دور شدن مساجد از اهداف اصلی و لزوم چاره اندیشی در این خصوص،لزوم تجدید نظر در انتخاب هیات امنا که بعضا باعث فرار جوانان از مسجد شده اند را عنوان کرد.
وی افزود: اعضای شورا همه در حوزه دین صاحب نظر هستند که لازم است در جلسات این آسیب ها را بررسی و چاره اندیشی بکنید. جلسات شورای اقامه نماز شهرستان با در نظر گرفتن خروجی های مثبت منسجم تر برگزار شود. در سال جاری باید همه ادارات در سامانه سجاده عملکرد نمازی خود را بارگذاری بکنند.
جلسه شورای اقامه نماز در فرمانداری مریوان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا