اخبارچهارمحال و بختیاری

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بن برگزار شد

حجت الاسلام کریمی: حضرت زینب (س) هیچ‌گاه تهجد را ترک نکرد و آنچنان به عبادت عشق می ورزید که ملقّب به عابده آل علی شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بن با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام و المسلمین بهرامی امام جمعه بن و اعضای شورا اقامه نماز این شهرستان، روز یکشنبه، بیست و هشتم آبان ماه، در سالن جلسات فرمانداری شهرستان بن برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و اللمسلمین بت شکن دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بن با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، گفت: اهل ایمان زمانی که در روی زمین به حکومت و مکنت می رسند اقامه نماز می کنند، ما هم امیدواریم در این راه که یک وظیفه حکومتی است قدم های مؤثری برداریم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین کریمی ضمن گرامی داشت ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: حضرت زینب (س) از عاشقان عبادت و شب زنده داران عاشق بود، و هیچ مصیبتی او را از عبادت باز نداشت و از امام سجاد (ع) نقل شده است: عمه‌ام زینب در مسیر اسارت از کوفه به شام همه فرایض و نوافل خود را به جای می‌آورد و غفلت نداشت. فقط در یکی از منازل به خاطر شدت ضعف و گرسنگی، نشسته نماز خواند که بعد معلوم شد، سه روز است غذا میل نکرده است، زیرا به هر اسیر، شبانه روز، یک گرده نان می‌دادند و عمه‌ام سهمیه خود را بیشتر اوقات به بچه‌ها می‌داد.

وی افزود: برخی سبب نام گزاری ولادت حضرت زینب (س) را به روز پرستار را پرستاری وی از امام سجاد (ع) و دیگر بیماران و اسیران کربلا دانسته‌اند و حضرت زینب(س) شب‌ها به عبادت می‌پرداخت و در دوران زندگی، هیچ‌گاه تهجد را ترک نکرد و آنچنان به عبادت عشق می ورزید که ملقّب به عابده آل علی شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با توجه به اینکه در اکثر ادارات نماز جماعت برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: کلیه عیوب و مشکلات نمازخانه‌ها را کتبا اعلام کنند تا نسبت به رفع عیب‌ها اقدام شود.

حجت الاسلام کریمی در پایان ابراز کرد: شهرستان بن از مناطق تفرحی و گردشگری استان است و باید فرمانداری، اداره راه و حمل و نقل جاده ای و میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری تمام تلاششان را به کار به بگیرند تا بتوانند نماز خانه های بین راهی و مناطق گردشگری این شهرستان را تجهیز و تعمیر کنند.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بن برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا