همدان

شورای اقامه نماز اداره ورزش و جوانان شهرستان کبودراهنگ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه شورای اقامه نماز اداره ورزش و جوانان شهرستان کبودراهنگ باحضور حجت الاسلام مهاجرانی کارشناس مسائل نماز، سید مجید جعفری سرپرست اداره ورزش وجوانان شهرستان کبودراهنگ وکارشناسان این اداره درسالن اجتماعات اداره ورزش وجوانان شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام مهاجرانی کارشناس مسائل نماز ضمن تشکر از سرپرست اداره ورزش وجوانان کبودراهنگ و اعضای شورای اقامه نماز اداره ورزش و جوانان به خاطر اهتمام به امر نماز و تجهیز و آماده سازی نمازخانه های مربوط به این اداره، گفت: طبق آیه شریفه “الَّذِینَ إِنْ مَکنَّاهُمْ فِی الأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاهَ” مهمترین وظیفه حاکم و مسئول در نظام اسلامی برپایی نماز است و در همین راستا اولین واجبی که بر پیغمبر (ص)واجب می‌شود، نماز است.

وی اظهار داشت: بالاترین نعمت برای انسان یاد و ذکر خداوند است و بالاترین نقمت نیز غفلت از یاد خدا و ذکر اوست، لذا همه ما واقف هستیم که اهمیت و جایگاه نماز از اهم مهمات است و آیات شریفه قرآن و احادیث و روایات ائمه معصومین(ع) در این خصوص نیز گواه این امر است.

در ادامه این جلسه سید مجید جعفری سرپرست اداره ورزش و جوانان کبودراهنگ ضمن خیر مقدم به حجت الاسلام مهاجرانی وهمکاران شاغل دراین اداره بیان کرد: همه ما در برابر نماز و ترویج فرائض و مسائل دینی مسئولیت داریم، لذا برای گسترش و ترویج فرهنگ معنوی این واجب الهی هر چه در توان داشته و داریم باید انجام دهیم.

وی اظهار داشت: جامعه اسلامی و مردم باید به سمت و سویی حرکت کنند که اخلاق و رفتار و کردارشان با روح نماز مطابقت داشته باشد زیرا یکی از مهمترین مسائل در جامعه امروزی تبیین مسئله نماز در بین نوجوانان و جوانان است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا