اخبارچهار محال و بختیاری

برنامه ریزی برگزاری اجلاس نماز شهرستان بن در شورای آموزش و پرورش

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری: نماز نوعی خلوت كردن با خدا و بيان رازهايی است كه آن را به نزديک ترين افراد خود نمي‌توانيم بگوييم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهار محال و بختیاری، هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بن با محوریت برگزاری اجلاس شهرستانی نماز، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، فرماندار، امام جمعه و مسئولین شهرستانی، امروز یکشنبه، پنجم آذر ماه در سالن جلسات آموزش و پرورش بن برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اهمیت نماز و نقش نماز در حل مشکلات جامعه و خانواده گفت: نماز عامل پیوند بنده‌ ناچیز و ضعیف با خالق قادر و تواناست، راز و رمزگویی با خدا و مددخواهی از اوست و پاسخ به دعوت خداوندی ا‎ست، در نماز خود را به او نزدیک می‌بینیم، نزدیک تر از رگ گردن، او عامل ایجاد معنویت و نور و صفاست و ما سخن خود را با او در میان میگذاریم و از او کمک میخواهیم.

وی افزود: در نماز نام الله و وصف او را تکرار می‌کنیم و او را به پاکی ‎ها و قداست ها می ستاییم و این امر نقش تلقینی موثری در ما بر جای می‌گذارد، نماز نوعی خلوت کردن با خدا و بیان رازهایی است که آن را به نزدیک ترین افراد خود نمی‌توانیم بگوییم.

حجت الاسلام کریمی ضمن اشاره به برگزاری اجلاس استانی و شهرستانی نماز باموضوع «نماز، مدرسه، مسجد و دانشگاه» با رویکرد نسل نو بیان کرد بیان کرد: آموزش و پرورش با داشتن بیشترین نیروی نوجوان و جوان و مناسب ترین بستر برای توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نماز بوده و کودکان و نوجوانانی که در این فضا پرورش می یابند، آینده سازان این کشور خواهند بود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد و گفت: فعالیت‌های بسیاری در زمینه دعوت این نسل به نماز داشته ایم، که برخی به نتیجه مطلوب و قابل قبول رسیده ایم و در برخی از زمینه ها نتیجه مدنظر حاصل نشده است، که در تلاش هستیم دلایل عدم موفقیت و ناکامی را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها برنامه ریزی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی در پایان خاطر نشان کرد: تجلیل و تقدیر از یاوران و خادمین نماز و کسانی که در امر اقامه نماز تلاش خالصانه و بدون چشم داشت دارند، یکی از برنامه های اجلاس استانی نماز و شهرستانی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا