اخباراردبیل

اجلاس نماز در شهرستان مرزی بیله سوار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، روز سه شنبه هجدهم بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، اجلاس نماز شهرستان مرزی بیله سوار با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل ،صفری مدیرکل آموزش و پرورش، امام جمعه و فرماندار شهرستان و تعدادی از مدیران، معلمان و دانش آموزان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه بیله سوار با اشاره به نقش تربیتی مربیان و معاونین پرورشی مدارس در بحث ترویج فرهنگ اقامه نماز ،خواستار فرهنگ سازی شرکت دانش آموزان به همراه اولیا و معلمان در نمازجماعت مساجد محلات شد. وی با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر کشور و لزوم توجه جدی دست اندرکاران امر در جهت تولید محتواهای فاخر و استفاده از ظرفیت پیام رسان های داخلی افزود: الان نقش مربیان و معاونین پرورشی در مدارس بیش از پیش احساس می شود. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیله سوار در ادامه از اجرای برنامه های مختلف ستاد اقامه نماز با همکاری آموزش و پرورش در مدارس تقدیر نموده، این برنامه ها را مکمل های برنامه های پرورشی مدارس دانست و خواستار اجرای برنامه های مربوط به اقامه نماز، در مدارس روستایی و عشایری منطقه شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل هم در این اجلاس گفت: اگر ما تاریخ و سیره ی زندگی بزرگان و انبیاء را بخوانیم خواهیم دید که آنان هر وقت در مسائل به مشکلی برمی خوردند، وضو گرفته و در مسجد نماز می گزاردند و با نماز خود را به خدا وصل می کردند لذا مسؤلان هم اگر می خواهند در کارهایشان توفیق پیدا کنند نماز شب بخوانند و با خدا بین خودشان معامله کنند. صفری در ادامه خاطر نشان کرد: نماز با دستور العمل و بخشنامه در جامعه ساری و جاری نخواهد شد مگر این که پدران و مادران و معلمان،دانش آموزان را ترغیب به نماز خواندن کنند؛ چون دانش آموزان با نگاه به رفتار بزرگتر ها از آنان تقلید می کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل هم در اجلاس نماز شهرستان مرزی بیله سوار ضمن تقدیر و تشکر از تشکیل این اجلاس شهرستانی، پیام مقام معظم رهبری( مدظله‌العالی ) را به بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز قرائت کرد و گفت: این پیام سطر به سطر حامل بار معنایی و جهت تربیت فرزندان و نوجوانان و جوانان این مرز بوم است. عبدی همچنین خاطر نشان کرد: مسائل دینی در مدارس به وسیله ی معلمان در مدارس ترویج می شود و اگر با هماهنگی خانواده نباشد نتیجه ی مطلوبی حاصل نخواهد شد چرا که باید مدرسه، خانواده و مسجد، همه باهم پیوند داشته باشند و این باعث نجات بشریت خواهد شد و همه ما در این مقوله وظیفه داریم و پیام مقام معظم رهبری هم دقیقا به همین موضوع اشاره دارد و معلمان و مدیران و مسؤلین، سنگرداران این امر مهم بوده و در خط مقدم قرار دارند.

در پایان این اجلاس از معلمان، مربیان، ائمه جماعات و دانش آموزان فعال در امر نماز مدارس با اهدای هدایا و لوح سپاس، تجلیل بعمل آمد.

اجلاس شهرستانی نماز بیله سوار

اجلاس شهرستانی نماز بیله سوار

اجلاس شهرستانی نماز بیله سوار

اجلاس شهرستانی نماز بیله سوار

اجلاس شهرستانی نماز بیله سوار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا