اخبارایلام

بازدید نماینده ولی فقیه استان ایلام از نمازخانه‌های پایانه‌های مرزی مهران

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام به همراه فیض الله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان، جمال شاکرمی فرمانده سپاه ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه شهرستان مهران، در روز شنبه چهارم شهریورماه از نمازخانه‌های پایانه‌های مرزی مهران بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید رضایتی گزارشی از وضعیت مسجد و نمازخانه‌های پایانه مرزی شهید سلیمانی مهران ارائه کرد و گفت: این پایانه دارای دو نمازخانه و یک مسجد است.

وی گفت: مسجد پایانه آخرین مراحل ساخت را می‌گذارند اما درحالی که هنوز تکمیل نیست، میزبان زائرین اربعین حسینی می‌باشد. در این مسجد ۴ سیستم سرمایشی پیش‌بینی شده و مهر و سجاده مناسب نیز تهیه گردیده است.

رضایتی افزود: نمازخانه‌‌هایی برای آقایان و بانوان قبل از گیت‌های ایران توسط پایانه تدارک دیده شده است که وضعیت مناسبی از نظر نظافت، مهر و سجاده و سیستم سرمایشی دارد. همچنین بعد از گیت‌های ایران یک نمازخانه وجود دارد که به تازگی بازسازی شده و سیستم‌های سرمایشی مناسبی در آن قرار گرفته است اما در این موقعیت باید به سرویس‌های بهداشتی رسیدگی بیشتری شود.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار امام جمعه ایلام با مطلوب خواندن وضعیت این پایانه اشاره کرد: اولین نیازی که یک زائر مذهبی به آن احتیاج دارد، سرویس بهداشتی و نمازخانه است. در این خصوص باید در تمام نواحی استان کارهای زیادی انجام شود. وضعیت پایانه شهید سلیمانی با تلاش مسئولین امر بسیار خوب است و این امر باید برای سال‌های آینده نیز تکرار شود.

در ادامه این بازدید، پایانه برکت مورد بررسی قرار گرفت و رضایتی با ارائه گزارشی از وضعیت نمازخانه‌ها گفت: در این پایانه کارهای بسیار چشمگیری صورت پذیرفته است. یک سیلو بزرگ که سال‌ها از وضعیت نظافت خوبی برخوردار نبود به صورت کامل بازسازی و فرشینه شده است و برای استراحت و اقامه نماز زائرین آماده شده است. این سیلو دارای سیستم سرمایشی مناسب و پرده جداکننده است و ظرفیت بالایی دارد. همچنین یک سایه‌بان و محیط دیگر نیز جهت اقامه نماز در زمان ازدحام جمعیت پیش‌بینی شده و فرشینه مناسب و مهر سجاده نیز برای آن پیش‌بینی شده است.

حجت الاسلام کریمی تبار درخصوص پایانه برکت شهر مهران گفت: اینکه می‌بینیم یک زیرساخت دائمی برای اقامه نماز در پایانه برکت پیشبینی شده است جای تشکر دارد. لازم است که در این زمینه‌ها کار شود. وضعیت نمازخانه بسیار مناسب و مطلوب است و در کنار اقامه نماز، باید زمینه استراحت و پذیرایی از زائرین در نمازخانه‌های پایانه‌های مرزی مهران فراهم شود.

در پایان بازدید از نمازخانه‌های پایانه‌های مرزی مهران، نماز جماعت ظهر و عصر با امامت حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در پایانه برکت شهر مهران اقامه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا