اخبارهمدان

مراسم مقدماتی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز شهرستان ملایر برگزار گردید

امام جمعه ملایر گفت: عبادت حقیقتی دارد که اگر به آن سمت حرکت کنیم موحد می‌شویم و در توحید ذوب می‌شویم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت‌الاسلام محمد علی ارزنده، امام جمعه ملایر روز سه شنبه ۴ بهمن ماه در مراسم مقدماتی بیست و نهمین دوره اجلاس سراسری نماز در مسجد جامع شهر ملایر با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن خداوند جن و انس را برای پرستش و عبادت خلق کرده است، اظهار کرد: اگر عبادت و پرستش و هدف از خلقت تنها در قالب نماز و روزه و حج باشد این تنها دارای ارزش نیست با اندک تاملی متوجه می‌شویم که هدف از خلقت چیزی دیگری است.

وی با اشاره به اینکه آداب عبادت در فقه بیان شده و باید آن را به جا آورد، افزود: اما اصل حقیقت اسرار عبادت است که اگر در طول عمر به آن رسیدیم طعم عبادت را می‌چشیم و اگر غیر این باشد در طول عمرمان حتی یک لحظه هم لذت عبادت را درک نکرده‌ایم. ارزنده تصریح کرد: عبادت حقیقتی دارد که اگر به آن سمت حرکت کنیم موحد می‌شویم و در توحید ذوب می‌شویم.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه مفهوم نماز یک حقیقت و باطنی دارد، گفت: اگر نماز می‌خوانیم اما همچنان فحشا و منکر داریم هنوز به روح باطنی نماز نرسیده‌ایم.وی با بیان اینکه انسان‌های مؤمن و با تقوا از خوف خدا در نماز گریه می‌کنند که نمونه آن مرحوم آیت‌الله بهجت بود، گفت: اینها به حقیقت واقعی نماز دست یافته و لذت واقعی عبادات را چشیده‌اند.

در ادامه حجت‌الاسلام مهدی بیات، دبیر ستاد اقامه نماز ملایر نیز با اشاره به برگزاری پیش اجلاس بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: این پیش اجلاس باعنوان نماز، مسجد، مدرسه و خانه با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با فریضه واجب نماز با حضور ۴۰۰ دانش آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه اول و دوم در مسجد جامع شهر ملایر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در ۲۶۰ مدرسه شهرستان ملایر برگزاری نماز جماعت را با حضور روحانیون و مبلغان طلاب خواهر و برادر و همچنین مربیان پرورشی داریم، افزود: هدف ما ترویج بیشتر فرهنگ نماز در بین خانواده‌ها و دانش آموزان است. بیات با بیان اینکه در ۴۴ اداره شهرستان نیز برگزاری نماز جماعت را داریم، گفت: در ۹خوابگاه دانشجویی نیز نماز را برگزار می‌شود.

وی به برنامه‌های ستاد اقامه نماز شهرستان ملایر در راستای ترویج فرهنگ نماز اشاره و تصریح کرد: برگزاری جلسه شورای اقامه نماز و همچنین جلسه آموزش رابطین نماز ادارات در مورد سامانه سجاده از اقدامات اخیر بوده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا