اخبارقم

نشست خبری هشتمین اجلاس استانی نماز قم برگزار شد

در هشتمین اجلاس استانی نماز قم، از ۲۳ تن از فعالان امر نماز در مدارس و دانشگاه‌ها تجلیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست خبری هشتمین اجلاس استانی نماز، صبح سه شنبه، بیست و هشتم آذرماه، در ستاد اقامه نماز برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات در حوزه نماز دانش آموزان پرداخت و گفت: حضور یاوران نماز در نماز جماعت مدارس و احصاء کاستی ها، برگزاری دوره های تخصصی نماز ویژه دانش آموزان، خانواده ها، معلمان، مربیان و کادر مدارس، برگزاری جشن های تکلیف ویژه دانش آموزان نومکلف در مناطق محروم از جمله برنامه های اجرا شده توسط ستاد اقامه نماز در ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بین دانش آموزان بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در خصوص درخواست های مردمی نیز گفت: رسیدگی به وضعیت نمازخانه برخی مجتمع های درمانی، تجاری، ورزشی و دیگر اماکن عمومی از جمله درخواست های مردم از ستاد اقامه نماز استان بوده است که در جلسات متعدد با حضور معاونین استاندار و مدیران کل دستگاه های ذیربط در این امر در دستور کار قرار گرفته است و با هم افزایی ظرفیت ها این وضعیت بهبود خواهد یافت.

وی در تشریح برنامه های ابتکاری های این ستاد گفت: تشکیل شورای مشاوران جوان، تشکیل هسته مرکزی یاوران نماز، تشکیل هیئت اندیشه ورز از جمله طرح هایی است که به صورت ابتکاری در این ستاد پیگیری می شود.

همچنین افزود: نظام نامه هیئت اندیشه ورز ستاد اقامه نماز کشور در هیئت اندیشه ورز نماز استان تدوین شد و اجرای برش استانی آن در دستور کار این ستاد قرار گرفت.

دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان به حمایت نهصد میلیارد ریالی خیرین از مساجد در حال احداث اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با حمایت خیرین، پنج مسجد در نقاط مختلف استان در حال ساخت، بهسازی و نوسازی است.

حجت الاسلام و المسلمین عرب پور در نشست خبری هشتمین اجلاس استانی نماز از استفاده از ظرفیت خیرین در برنامه های مختلف ستاد اقامه نماز خبر داد و گفت: خیرین مسجدساز قمی علاوه بر حمایت های خود از مساجد، در برگزاری نشست های دانش آموزی و جشن های تکلیف در مناطق محروم استان نیز از ستاد اقامه نماز حمایت می کنند که برگزاری جشن تکلیف پسران نومکلف شهرستان کهک در مسجد جامع شهر کهک از جمله این اقدامات بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا