اخباراصفهان

شروع سال تحصیلی همراه با نماز جماعت در مدارس اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش: در طول سال تحصیلی در تمام مدارس نماز جماعت اقامه می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه ستاد استانی پروژه مهر با حضور محمد رضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش، معاونین و سایر اعضا ستاد شامگاه شنبه ۱۸ مهر ماه در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

ابتدای جلسه کارگروه های هفتگانه ستاد استانی پروژه مهر به بیان گزارشی از فعالیت های انجام شده در هفته گذشته پرداختند.

محمدرضا ابراهیمی در این جلسه با بیان این که پروژه مهر در راستای شروع هرچه بهتر سال تحصیلی است اظهار داشت: امسال مهر ویژه‌ای را در پیش داریم، چرا که نیروهای جدیدی در حوزه‌های دبستان و آموزش متوسطه جذب شده‌اند و ورودی‌هایی نیز از مسیر دانشگاه فرهنگیان و تبدیل وضعیت داشته‌ایم تا مشکل کسری نیروی انسانی کاهش یابد.

وی با اشاره به اقدامات مثبت دولت در زمینه تأمین تجهیزات و فضای فیزیکی ابراز کرد: پروژه های مختلفی در مدارس از جمله آسفالت سطح مدارس، ایزوگام، تجهیز نمازخانه ها و بازسازی کلاس ها با کمک خیران نیک‌اندیش در سراسر استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

ابراهیمی با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های پرورشی گفت: نگاه تربیتی و نگاه ویژه به مسائل پرورشی نباید مورد غفلت قرار گیرد و در همین راستا، باید شروع سال تحصیلی با شروع نماز جماعت توأمان گردد و در طول سال تحصیلی نیز در تمام مدارس نماز جماعت اقامه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش اضافه کرد: نماز خانه های مدارس تجهیز شوند و صبحگاه مدارس در سال تحصیلی جاری، باید صبحگاه ویژه‌ای باشد و به خصوص در ایام ماه مهر، از ظرفیت ماه ربیع الاول استفاده شود و با برپایی برنامه‌های مختلف، نشاط افزایی در مدارس اتفاق بیفتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا