اخبارخوزستان

اهمیت دادن به امر نماز در مفاد منشور اخلاقی خادمین مواکب اربعین حسینی (ع) خوزستان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خوزستان ، منشور اخلاقی ستاد عتبات عالیات با توجه به اهمیت امر نماز منتشر گردید.

مفاد منشور اخلاقی خادمین مواکب اربعین حسینی (ع) به شرح ذیل می باشد :

۱- همواره و در همه حال رضایت خداوند متعال را مد نظر خواهم داشت و بر آنچه که خداوند امر و یا از آن نهی نموده توجه کامل نمایم تا ان شاءالله این خدمت گذاری مورد قبول ذات باری تعالی و عنایت اهل بیت علیم السللام به ویژه حضرت سیدالشهداء علیه السلام قرار گیرد.

۲- از آنجا که یکی از جلوه های مهم نهضت مقدس عاشورا اهمیت دادن به اقامه نماز ، آن هم در اول وقت است و حضرت امام حسین علیه السلام به زیبایی آن را در ظهر عاشورا به نمایش گذاشت. لذا به پیروی از سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به هنگام نماز ضمن تعطیل کردن خدمات ، اقدام به پخش اذان از سیستم صوتی موکب نموده ، خود و کلیه خادمین موکب برای اقامه نماز جماعت حاضر می شویم.

۳- به منظور بهره گیری معنوی خود ، خادمین و زائرین سعی در برگزاری برنامه های فرهنگی تبلیغی همچون محافل انس با قرآن ، بیان احکام ، قرائت دعا و زیارت می نمایم.

۴- ضمن غنیمت شمردن فرصت خدمت گذاری به زائرین و عزادران حسینی گفتار ، منش و کردار خود را بر مبنای آموزه های دین مبین اسلام قرار داده و موازین و معیارهای شرعی ، اخلاقی و قانونی را برای خدمت خالصانه به زائرین ابا عبدالله الحسین علیه السلام صرف نظر از تعصبات قومی ، نژادی ، مذهبی ، سیاسی و… رعایت نموده و متواضعانه آمادگی پذیرائی از زائرین باشم.

۵- کسب معرفت از سبک زندگی امام حسین علیه السلام و اشاعه فرهنگ حسینی را سرلوحه برنامه های خود قرار دهم و از هرگونه رفتار و گفتار که سبب بطلان اعمال و ضایع شدن خدمت به زائرین و عزادران سیدالشهداء علیه السلام است خودداری نمایم.

۶-درحد امکان از وعاظ و روحانیون با دانش دینی بالا و همچنین مداحان و ذاکران مخلص و متعهد به نظام جمهوری اسلامی بهره گیری نموده تا سطح دانش و ارادت به اهل بیت علیهم السلام را در خود ، خادمین و زائرین تقویت نمایم.

مفاد منشور اخلاقی خادمین مواکب اربعین حسینی (ع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا