حوزه ریاستمازندران

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال ۱۴۰۲ برگزار شد+ فیلم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان در سال جاری با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران و اعضای شورای اقامه نماز، روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت در سالن شماره ۱ استانداری برگزار گردید .

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از مدیران دستگاه های اجرایی استان بویژه از قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به ارائه گزارشی در خصوص مصوبات قبلی جلسه شورای اقامه نماز و اهم فعالیتهای انجام شده پرداخت و برنامه های سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد و نیازمندیهای ستاد اقامه نمار را بازگو کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه در پیرامون سامانه سجاده، اجرای طرح پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد، تشکیل جلسه فصلی شورای اقامه نماز، وضعیت نماز بازار و سواحل و راههای مواصلاتی و تفرجگاهها، تدوین سند بیست سال ستاد اقامه نماز، بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز و تبلیغات محیطی نماز در سطح شهرها توسط شهرداران و دیگر مسائل مربوط به امر نماز را عنوان داشت .

در ادامه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، ضمن تشکر از استاندار، مدیر ستاد اقامه نماز استان، اعضاء و مدعوین طی سخنانی بیان داشت: بر مبنای بیان قرآنی الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاهَ ترویج نماز از دغدغه های حاکمیتی است و عزم همگانی را می طلبد و اصولاً تمامی مدیران در اولویت کارهایشان امر نماز را باید جدی بگیرند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: شورای اقامه نماز چه در سطح استان و چه در شهرستانها از اهمیت خاصی برخوردار است و تنها راه برون رفت از آسیب های اجتماعی، پرداختن به امر نماز است که بحمدالله ستاد اقامه نماز با عنایت دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مدیریت صادقانه حجت الاسلام حاج آقای قرائتی و همکاری باورمندانه مدیران و مردم، خدمات زیادی را چه در حوزه نرم افزاری و چه سخت افزاری انجام داد و حتی سند تحول ۲۰ ساله نماز را با بررسی ضعف ها و قوت ها و فرصتها و تهدیدها تنظیم کرد و برنامه های سالانه اقامه نماز کشور را با همان برش سند ارائه و پیگیری می کند ولی با این تهاجم فرهنگی باید در مسیر جهاد تبیین کار جهادی کرد.

زرهانی از تلاش‌های استاندار مازندران در راستای ترویج فرهنگ نماز تقدیر کرد و افزود: استاندار مازندران در این زمینه سنگ تمام گذاشتند و بررسی‌ها نشان از موفقیت استان دارد.

وی با بیان اینکه درصد مساجد ما به نسبت سایر کشورهای اسلامی کمتر است، توسعه ساختمان مسجد را از توصیه‌ها بیان کرد و گفت: بیش از ۸۰ هزار مسجد در کشور وجود دارد که یک سوم آن نیمه فعال و غیرفعال است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: نخبگان فرهنگی و هنری در حوزه فیلم و انیمیشن باید تولیدات مرتبط با حوزه نماز ارائه دهند و به عنوان افسران فرهنگی کمک کار ترویج فرهنگ نماز در جامعه باشند.

در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و دیگر دستگاهها گزارشی از اقدامات خود در ارتباط با ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز ارائه کردند.

استاندار مازندران ضمن خیر مقدم گویی به قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و نماینده ولی فقیه استان و تشکر از فعالیتهای ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: نماز سبب رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی در جامعه خواهد شد چرا که نماز انسان را از زشتی ها و گناهان دور خواهد داشت.

استاندار مازندران با بیان اینکه توجه به اقامه نماز یکی از شاخص های موثر مدیر نظام اسلامی است، یادآور شد: یکی از موضوعاتی که در ادارات باید به آن توجه شود، تقویت نماز اول وقت در دستگاههای اجرایی است.

حسینی پور با تأکید بر راه اندازی کارگروه تخصصی محتوایی و برنامه ای در مساجد استان، گفت: جشنواره مساجد فعال و ایده های برتر جوانان مسجدی در مازندران برگزار شود.

ازجمله برجستگی های ارزشمند اولین جلسه شورای اقامه نماز سال ۱۴۰۲ استان، علاوه برحضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، پخش کلیپ گزارش عملکرد ستاد اقامه نماز استان مازندران و تقدیر از برگزیدگان جشنواره سراسری علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ادبی نماز فجر تا فجر بود.

 

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان باحضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار گردید

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت دستگاه های اجرایی استان باحضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار گردید

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا