دسته‌بندی نشدههمدان

نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت شهرستان های استان همدان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست فصلی دبیران اقامه نماز و مهدویت شهرستان های استان همدان با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت الاسلام علیرضا تمیمی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان و دبیران شهرستان های استان روز پنجشنبه ۱۳ بهمن در محل ستاد اقامه نماز استان همدان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان ضمن تبریک ایام دهه فجر، توضیحاتی در خصوص ادارات استان که اطلاعات و گزارش برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خود را در سامانه سجاده بارگذاری نموده اند ارائه داد و در مورد نحوه نظارت و بررسی مستندات ادارات شهرستان ها در سامانه سجاده همچنین همکاری با ائمه جماعت در زمان اقامه نماز در ادارات مطالبی را بیان کرد.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان تصریح کرد: ستاد اقامه نماز استان تمام تلاش خود را در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز و گسترش موضوع مهدویت به کار خواهد گرفت و با تلاش همکاران و دبیران شهرستان ها برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی نماز و مهدویت را انجام خواهیم داد. وی افزود: سطح توقع از دبیران و به تبع حضور در دستگاه در ارزیابی سال ۱۴۰۱ بیشتر است و انتظار می رود در سال ۱۴۰۱ شاهد تحقق اهداف ستاد اقامه نماز باشیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام تمیمی ضمن تشریح فعالیت های فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان همدان در سال جاری، بیان کرد: نشست‌های نمازی برای اولیای دانش‌آموزان در مدارس با اعلام آمادگی مدیران مدارس برگزار می‌شود که در این نشست‌ها به موضوع شیوه‌‌های دعوت فرزندان به نماز و مشکلات آنها در توجه به نماز پرداخته می‌شود. حجت الاسلام تمیمی گفت: هیئت های اندیشه ورز در ۳۰۰ مدرسه استان تشکیل گردیده است و در تلاشیم این هیئت‌ها در سایر مدارس نیز توسعه پیدا کند.

وی همچنین با تشریح بندهای بخشنامه دهه فجر خواستار توجه دبیران اقامه نماز شهرستان ها به اجرایی نمودن این برنامه در بین فرزندان وخانواده های کارکنان دستگاه های اجرایی شد. در ادامه کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان با ارائه گزارشی از آمار شرکت کنندگان در جشنواره سراسری نماز«فجر تا فجر»، خواستار ارسال گزارش اقدامات مدیران مدارس و معاونین پرورشی و مربیان طرح امین فعال در این زمینه شد.

در پایان این جلسه حجت الاسلام هادی بردبار مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد، بیان کرد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با برگزاری انواع دوره های حضوری و مجازی شامل: مدرسه مجازی مهدویت، دوره معارف مهدوی ویژه ائمه جماعات، پاسخ به شبهات مهدوی، دوره های ضمن خدمت حکومت و وظایف منتظران که بصورت کاملا رایگان بوده، رسالت خود را بجا آورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا