اخباربین الملل

واکنش سعودی‌ها به ممنوعیت پخش نمازهای ماه رمضان در رسانه‌های عربستان

تصمیم مقامات سعودی برای ممنوعیت پخش نماز در رسانه‌های این کشور بحث و جدل گسترده‌ای به‌راه انداخت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تصمیم وزارت امور اسلامی عربستان سعودی برای جلوگیری از فیلمبرداری از نمازگزاران و پخش نماز در مساجد، جنجال‌هایی را در این کشور به‌راه انداخت.

عربستان سعودی اعلام کرد که برپایی سفره‌های افطاری در مساجد در ماه مبارک رمضان مجاز است اما فیلم‌برداری و پخش نمازها در این ماه مبارک ممنوع است.

«عبدالله العنزی» سخنگوی وزارت امور اسلامی عربستان سعودی روز جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه رسمی «الاخباریه عربستان» اعلام کرد کهبخشنامه‌ای را در آستانه ماه مبارک رمضان صادر و در آن ۱۰ دستورالعمل را برای ماه رمضان اعلام کرده است.

در این دستورالعمل فیلم‌برداری از امام جماعت و نمازگزاران هنگام برپایی نماز و پخش مستقیم آن در رسانه‌های مختلف ممنوع اعلام شده است.

همچنین تمامی نیروهای مساجد در سراسر عربستان اجازه جمع‌آوری کمک‌های مالی برای مسائلی چون افطار روزه‌داران و دیگر موارد ندارند و چنین طرح‌هایی داخل مساجد و اماکن تعبیه‌شده تحت مسئولیت پیش‌نماز یا مؤذن مسجد هستند.

رعایت حال مردم در نماز تراویح و طولانی نکردن دعای آن و پایان نماز تهجد در ۱۰ روز آخر ماه رمضان تا قبل از اذان صبح به‌مدتی کافی که باعث اذیت نمازگزاران نشود از دیگر مواردی است که در این بخشنامه آمده است.

پس از اعلام «ممنوعیت فیلمبرداری و انتشار نماز»، جنجال بزرگی در رسانه‌های اجتماعی آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا