اخبارمرکزی

از قابلیت های مهم نماز، ارتباط بین بنده و خدا است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز دوشنبه بیست و چهارم مهرماه با علیرضا شعبانی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک،با هدف توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رودبارانی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری و به ویژه سازمان فرهنگی ورزشی شهر اراک، به ارائه گزارش مختصری از فعالیت ها و برنامه های ستاد اقامه نماز استان در سال ۱۴۰۲ پرداخت.

وی افزود: اجرای فعالیت های فرهنگی در طول فصول گرم سال همچون برگزاری نماز جماعت در سطح پارک ها را با حمایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را خواستار شد.

وی با توجه به پیام حضرت آقا به اجلاس ۲۷ سراسری نماز که فرمودند: مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان، این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است، در خصوص گسترش فرهنگ نماز در مدارس مطالبی را بیان کرد و افزود: نقش مدارس در گسترش فرهنگ نماز بسیار مهم است و بهترین مکانی که دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی می توانند در آن با نماز و فعالیت های فرهنگی آشنا شوند، مدرسه است.

رودبارانی گفت: فراهم کردن شرایط مناسب و برنامه های انگیزشی می تواند زمینه را برای استقبال هرچه بیشتر دانش آموزان از نماز فراهم آورد، در همین راستا ستاد اقامه نماز برآن شده است که یک دوره آموزشی ویژه مدیران و ائمه جماعت مدارس استان های همجوار استان را با همکاری شرکت پالایشگاه نفت شازند و آموزش و پرورش برگزار کند، و این کار مسلتزم حمایت مالی از سوی  نهاد ها و دستگاه های اجرایی استان همچون شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز می باشد.

در ادامه شعبانی نیز ضمن خوش آمدگویی، گزارشی مختصر از فعالیت های سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اراک در خصوص برنامه های فرهنگی در زمینه نماز و مهدویت را بیان کرد.

وی افزود: یکی از دغدغه های بسیار مهم این سازمان، توجه به اقامه نماز در سطح جامعه به ویژه در بین جوانان و نوجوانان و برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف و ارائه خدمت به مساجد سطح شهر اراک می باشد.

شعبانی در پایان این دیدار گفت: این سازمان آمادگی کامل خود را جهت اجرای برنامه های فرهنگی با همکاری ستاد اقامه نماز اعلام می دارد تا ان شاالله شاهد گسترش فرهنگی نورانی نماز در سطح استان به ویژه در بین دانش آموزان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا