آذربایجان غربیاخبار

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، حجت الاسلام پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان با حجت الاسلام و المسلمین قریشی ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ، روز چهارشنبه، بیست و چهارم آبان ماه ، جهت ارائه گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز استان در نیمه نخست سال جاری و صحبت پیرامون مشکلات و موانع نمازی در استان و در محل دفتر نمایندگی ولایت فقیه دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام پناهی در این دیدار به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز استان در بازه شش ماهه پرداخته و گفت: نتایج عملکرد دستگاه ها در سال گذشته و همچنین عدم همکاری برخی اداره جات برای افزایش فرهنگ نماز و نمازخوانی باعث تاسف بوده و این عدم همکاری ها در شان یک حکومت اسلامی نیست.

وی افزود: پیش نویس سند تحول پنج ساله ستاد اقامه نماز به همت کارشناسان مختصص در استان و ستاد اقامه نماز تهیه و در حال تدوین نهایی است. نمونه ای از پیش نویس این سند برای استفاده از نقطه نظرات جنابعالی به حضور ارسال میگردد.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی پس از مشاهده عملکرد ستاد اقامه نماز استان گفت: فعالیت ستاد اقامه نماز استان در بازه جاری خوب بوده و شایسته تقدیر است. فعال شدن دوباره ستاد در برنامه های نمازی استان، مشارکت و همکاری در برنامه های فرهنگی و … نشان از زحمات گسترده همکاران ستاد اقامه نماز در نیمه سال جاری میباشد.

وی ضمن ارائه برخی از راهکار ها برای رفع موانع نمازی در استان گفت: یکی از موارد حائز اهمیت در استان که تاکنون اقدام کاربردی برای آن نشده است، موضوع نمازخانه های بین راهی میباشد که باید در این مورد تغییر و تحول اساسی صورت گیرد. یک سری از مشکلات نمازی نیز نیاز به مشاوره و گفتگو دارد تا بهترین راه حل برای حل آن اتخاذ گردد.

امام جمعه ارومیه افزود: از مدیریت ستاد اقامه نماز انتظارمیرود تا آماری از اداره جات استان که همکاری مطلوبی در بحث نماز با ستاد اقامه نماز ندارند و یا نمازخانه ای در شان یک نمازگزار و جمهوری اسلامی ایران مهیا نکرده اند به این دفتر ارائه کنند تا پیگیری های لازم انجام شود.

وی ادامه داد: درصدی از ائمه جماعت اداره جات نیاز به آموزش برای پیشبرد اهداف نمازی و دینی دارند و این نقصان در در اداره جات و دستگاه های استان ملموس است

حجت الاسلام پناهی گفت: ستاد اقامه نماز آمادگی خود را برای برگزاری جلسه تخصصی آموزشی دوره ای ماهانه یا فصلی برای ائمه جماعت ادارات اعلام میکند. اساتید مرکز تخصصی نماز میتوانند در این زمینه همکاری مطلوبی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا