اخبارلرستان

جشن روزه اولی ها در قلعه فلک الافلاک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، آیین تکریم روزه اولی ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان، مدیر ستاد اقامه نماز و مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر اعضاء در قلعه فلک الافلاک در تاریخ بیست و نهم فروردین ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز در آیین تکریم روزه اولی ها اظهار داشت: بسیار خوشحالم که در میان روزه اولی ها هستیم و به مهمانی خدا دعوت شدیم و بهار قرآن و طبیعت را جشن می گیریم. یکی از مهمترین راههای عبودیت و بندگی خداوند متعال، روزه گرفتن است.

وی گفت: برگزاری برنامه‌هایی نظیر جشن روزه اولی‌ها راهکار مناسبی برای ایجاد نشاط، شادابی و تشویق دانش‌آموزان به انجام مبانی دینی است و آماده سازی فکری دانش آموزان برای آغاز اولین سال از تکلیف روزه داری و ادامه آن در طول سال های زندگی بر اساس آیین دین مبین اسلام است.

چراغی عنوان کرد: دانش‌آموزان دختر به عنوان نیمه تأثیرگذار جامعه و مادران آینده جامعه اسلامی از اهمیت بالایی برای نظام تعلیم و تربیت برخوردار هستند که امیدواریم برگزاری این گونه مراسم در جهت ارتقای اعتقادات دینی آنان منشأ خیر و برکت باشد.

آیین تکریم روزه اولیآیین تکریم روزه اولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا