اخبارمجمع خیرین مسجدسازمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

آیین بهره برداری از ۱۰ باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور برگزار شد

وزیر راه و شهرسازی خطاب به سازمان راهداری گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ ، پنجاه نمازخانه بین راهی دیگر نیز به چرخه استفاده مسافرین نیز اضافه و مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، مهرداد بذر پاش وزیر راه و شهرسازی، مدیران و معاونین ستاد اقامه نماز و راه و شهرسازی در شانزدهمین روز از اسفند ماه برگزار شد.

آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این مراسم با اشاره به آیات قرآن کریم، گفت: یکی از نکات این است که قرآن میگوید هر کاری را انجام می دهید حقش را انجام دهید و حق آن را ادا کنید.

استاد قرائتی تاکید کرد: حق نماز، حق جهاد، حق مسجد و …باید ادا شود و از همه مهمتر نماز است، باید بتوانیم بهتر از اینها حق نماز را ادا کنیم.

وی در ادامه با بیان ضرورت پیگیری و انجام کارها به نحو مطلوب، گفت: ما اگر بخواهیم کاری را انجام دهیم راهش را پیدا می کنیم و اگر هم نخواهیم بهانه آن را پیدا میکنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز عنوان کرد: متاسفانه خوب عمل نکردیم، خیلی از افراد زحمت زیادی کشیدند ولی خوب عمل نکردند.

وی با تاکید بر اینکه باید از تعطیلات به نحو مطلوب استفاده کنیم، گفت: فرصت طلایی تعطیلات برای انجام فعالیت از دست ندهیم، ایام نوروز و تابستان یکی از زمانهای خوب برای اجرای فعالیت مطلوب است.

مفسر قرآن کریم تصریح کرد: از گفتگوی چهره به چهره غافل نشوید و به صورت حضوری کارهای خود را پیگیری کنید.

استاد قرائتی افزود: برای نماز نخوان ها تصیم بگیرید و در این مسیر از تبلیغات و اطلاع رسانی کمک بگیرید.

وی با اشاره به استفاده از تابلوی نماز در جاده ها، گفت: گاهی یک تبلیغات در بیابان تاثیری دارد که همان تبلیغ در بهترین جا تاثیر ندارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پایان با تاکید بر استفاده از فرصتها، گفت: نعمت های خدا لحظه ای است و باید قدر آن را بدانیم و تا زمانی که در اختیار ما هست به نحو احسن از آنها استفاده کنیم.

آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور

مهرداد بذرپاش در آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور با بیان اینکه با تلاشی مضاعف و  سعی در رقم زدن سفری ایمن و با نشاط برای مردم هستیم اظهارکرد: یکی از وظایف وزارت راه و شهرسازی ایجاد زیرساخت های لازم برای سفری ایمن و جانمایی مکانهایی برای برپایی فرضیه نماز است. وقتی این ظرفیت در توان وزارتخانه وجود دارد باید در توسعه چنین زیرساخت هایی به کار گرفته شود.

وی در ادامه گفت: احداث نمازخانه ها در شریان‌های اصلی و فرعی باید مد نظرقرار گیرد تا هنگامی که مردم احساس به برپایی فریضه نماز می کنند در کمترین زمان به این مکان ها برسند تا این فریضه واجب را انجام دهند.

بذرپاش با اعلام اینکه مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی باید محیطی امن و آرام را برای مسافرین مهیا کنند، افزود: این مجتمع ها علاوه بر ارائه خدمات به مسافرین موظف  به برپایی نمازهای سه گانه در نمازخانه های خود هستند. از سازمان راهداری درخواست دارم تا با نظارت های مستمر از این مجتمع ها  بر برپایی ، آراستگی و  بازگشایی نمازخانه ها تاکید داشته باشند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی سازمان های تابعه دخیل در حمل و نقل نیز موظف به  برپایی مکانهایی برای انجام فریضه نماز مسافرین در ایستگاه های ریلی ، فرودگاه ها ، پایانه های مسافری هستند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه سعی براین است که ساعات حرکت مسافرین هوایی و ریلی با زمان اذان تداخل نداشته باشد، تصریح کرد: در ایستگاه های بین راهی ریلی در حال برنامه ریزی برای اقامه نماز به صورت جماعت هستیم.

بذرپاش علت نام گذاری  شعار فناورانه و مردم پایه بودن وزارت راه و شهرسازی را خدمت به مردم دانست و بیان کرد: از آنجایی که  خدمات وزارت راه و شهرسازی به صورت مستقیم در زندگی مردم اثرگذار است رضایتمندی مردم  جزو اهداف و اولویت های مجموعه ما است لذا این موضوع نیز ملاکی برای ارزیابی مدیران و مسوولان خواهد بود.

وی با تاکید براینکه تمام ظرفیت خود را برای خدمات رسانی به مردم به کار گرفته ایم اذعان کرد: امیدواریم نوروزی متفاوت را برای ملت ایران رقم بزنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مجموعه این وزارتخانه ۱۱۰ باب نمازخانه بین راهی را احداث و تکمیل نماید به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای دستور داد تا شش ماه اول سال ۱۴۰۳ هفتاد نمازخانه  باقی مانده بین راهی را که برعهده وزارت  راه و شهر سازی است راه اندازی کنند. امیدواریم تا سال آینده نیز بتوانیم ۵۰ نمازخانه بین راهی به چرخه استفاده مسافرین اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت میراث فرهنگی با راه اندازی نهضت  احداث نمازخانه های  بین راهی نیز به خدمت رسانی به مردم خواهد پرداخت، افزود: با ظرفیت هایی که در اختیار وزارت خانه میراث فرهنگی قرار خواهیم داد امیدواریم تا پایان دولت تعداد نمازخانه های بین راهی به رقم قابل توجهی افزایش یابد.

آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور

داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل و جاده ای در ادامه گفت: مجموعه همکاران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و فعالان خدوم این بخش در شرایط مختلف و دشوار، مجاهدانه تلاش می کنند. در آستانه سفرهای نوروزی هموطنان نیز این مجموعه از آمادگی برای ارائه خدمات صادقانه به مردم برخوردار است.

در پایان نیز  ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس با دستور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور

 

آیین بهره برداری از ۱۰باب نمازخانه و ۱۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سراسر کشور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا