اخبارفارس

آئین بزرگترین جشن تکلیف عبادت دانش آموزان شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه استان فارس در تاریخ ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۱ آئین بزرگترین جشن تکلیف عبادت دانش آموزان شیراز با حضور بیش از یک هزار و یکصد دانش آموزان دختر نواحی یک و چهار شیراز در حرم شاهچراغ علیه السلام با همکاری ستاد اقامه نماز استان فارس و نیز با حضور اعضای این ستاد در راستای برگزاری طرح کشوری بهار بندگی در چهار کلان شهر؛ مشهد، شیراز، قم و تهران برگزار شد.

در ابتدای آئین بزرگترین جشن تکلیف عبادت دانش آموزان شیراز عسکری مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب دو توصیه فرمودند؛ یکی اینکه دانش آموز باید دارای ارزش افزوده باشند و دیگری تولید عمل صالح از ایمان مردم ، لذا توصیه های ایشان همواره در دستور کار ما قرار خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: با توجه میزبانی شیراز در اجلاسیه نماز، امیدوارم این برنامه معنوی به سلسله برنامه ها مرتبط به اجلاسیه نماز متصل شود و نیز یکی از شاخص های ارزیابی مدیران فعلی مدارس ارتباط وی با مسجد و حضور دانش آموزان در مساجد خواهد بود و همچنین کادر مدارس هم از بین فرهنگیان دارای ارتباط با مساجد انتخاب خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به شهادت تعدادی از دانش آموزان در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (علیه السلام)، گفت: دو دانش آموز شیرازی که در حرم شاهچراغ (ع ) به شهادت رسیدند از بهترین ها بودند شهید آرشام سرایداران چنان مقید به انجام تکلیف بود که در حالت بیماری تکلیف را انجام و آن را برای معلمش ارسال کرد.

گفتنی است؛ در راستای تحقق اهداف برنامه کشوری نور چشم، طرح بهار بندگی به عنوان یکی از مجموعه فعالیت های حوزه اقامه نماز در تمام مدارس استان برگزار می شود.

همچنین؛ دبیرخانه جشن های تکلیف که به صورت متمرکز برگزار می شود در اموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز قرار دارد.

آئین بزرگترین جشن تکلیف عبادت دانش آموزان شیراز

آئین بزرگترین جشن تکلیف عبادت دانش آموزان شیراز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا