یزد

دومین دوره مقدماتی تفسیر قرآن کریم سازمان جهاد کشاورزی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نمازاستان یزد، دومین دوره‌ مقدماتی تفسیر قرآن کریم سازمان جهاد کشاورزی استان، با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر قرآن کریم، حجت السلام و المسلمین اکبر زاده مسئول نهاد رهبری و جمعی از اعضا این سازمان، با تدریس حجت السلام والمسلمین صدقی، استاد مرکز تخصصی قم، روز یکشنبه ۷ اسفند در سالن جلسات جهاد کشاورزی، در حال برگزاری است.

مدیر ستاد اقامه نماز  نیز در این جلسه ضمن تقدیر از اهتمام حضار به امر  نماز، به بیانات و توصیه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) اشاره کرد و گفت: تلاش در راستای اقامه نماز، از جمله وظایف اصلی مدیران است و امیدواریم با برگزاری و تداوم این دوره‌ها، در توانمندسازی مدیران و روسای استان موفق عمل کنیم.

موسوی در این جلسه با اشاره به آیه ۴۱ سوره مبارکه حج و روایتی از حضرت رسول اکرم(ص)، تلاش در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز را وظیفه مدیران عنوان کرد.

حجت السلام والمسلمین صدقی، استاد مرکز تخصصی نماز نیز در این جلسه با تشریح وظایف آنها در ترویج و توسعه فرهنگ نماز، گفت: روحانیون سیاسی عقیدتی استان می‌بایست به نحوی عمل کند که در صورت عدم وجود امام جماعت، کارکنان به وی اقتدا کنند و نماز جماعتی باشکوه‌تر از قبل اقامه کنند.

صدقی به شرایط تقبل عبادات اشاره کرد و گفت: نماز ما وقتی موثرتر خواهد بود که تحت شرایطی همچون در مسجد، به جماعت، با خشوع، با زینت ظاهری، مستمر و از این دست موارد اقامه شود. همچنین دعوت به نماز می‌بایست به نحوی عمل شود تا اثرگذاری آن بیش از پیش باشد.

وی در پایان مراحل دعوت به نماز را به هفت بخش تقسیم کرد و گفت: در دعوت به نماز می‌بایست مراحل علاقه‌سازی، اعتماد سازی، اعتبار سازی، ارزش سازی، اعتقاد سازی، انگیزه سازی و عادت سازی را رعایت کنیم تا شاهد اثرگذاری آن در مخاطب باشیم.

 

دومین دوره تفسیر قرآن کریم جهاد کشاورزی استان دومین دوره تفسیر قرآن کریم جهاد کشاورزی استان دومین دوره تفسیر قرآن کریم جهاد کشاورزی استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا