اخبارحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس؛ سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، معاون وزیر کشور، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین و ناظرین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز، عصر امروز دوم بهمن ماه در سالن جلسات ستاد اقامه نماز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در ابتدای جلسه با اشاره به نکاتی پیرامون ترویج فرهنگ نماز گفت: راه دعوت به نماز در قرآن بیان شده است و باید بر طبق حکمت و موعظه و حسنه انجام شود.

استاد قرائتی تاکید کرد: مراقب باشیم معروف تبدیل به منکر نشود، بنابراین کارها باید به نحوی انجام شود که منکر تبدیل به معروف شود.

وی اظهار کرد: هر نوع ابتکاری مسیر درست نیست، تلاش شود استفاده از روش های مناسب برای جذب به نماز انجام شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به آیه ۲۶ سوره نبا که خداوند می فرماید «جَزَاءً وِفَاقًا»، افزود: از افراد متخصص برای تبلیغ نماز استفاده کنید تا با ارائه ایده نو و مبتکرانه، نسل نو را در مسیر حق قرار دهند.

در ادامه جلسه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز ضمن قدردانی از همه دست اندر کاران برگزاری اجلاس، گفت: کارها بر اساس«تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى» پیش رفته است و رضایت نسبی را به همراه داشته است.

وی افزود: ارزیابی عملکرد در کمیته ها نشان از انجام فعالیتها طبق برنامه ریزی انجام شده دارد.

اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات پیش از اجلاس، گفت: طرح نور چشم به خوبی در حال انجام است که الان در مرحله برگزاری جشن تکلیف دختران است و بعد از اتمام آن و همزمان با ولادت حضرت علی(ع) جشن تکلیف پسران در سطح کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: در خصوص اجلاس سراسری نماز، تبلیغات و اطلاع رسانی در شبکه شاد انجام شده است و شبکه شاد در روز اجلاس استودیو جداگانه برای اجرای برنامه ها خواهد داشت و پخش مراسم اجلاس به صورت زنده در بستر شبکه شاد انجام خواهد شد.

باقرزاده خاطرنشان کرد: چهل اجلاس نماز دانش آموزی در کشور برگزار شده است و برگزاری پویش جشن فرشته ها، دوره های توانمند سازی ائمه جماعت و مدیران مدارس، معلمان پایه سوم دختران و پایه هشتم پسران در حال برگزاری است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مقرر شده است برای صحت سنجی نماز مدارس، از هر مدرسه یک نفر از اولیا نماز مدارس را نظارت کند.

حجت الاسلام تقوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان و رئیس کمیته علمی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز در ادامه جلسه گفت: ۵ مقاله، ۵ ایده و ۵ تجربه برتر انتخاب شده است و مواردی که چارچوب علمی و پژوهشی را رعایت کردند در نشریات علمی چاپ خواهد شد.

در پایان جلسه مسئولین کمیته های اجلاس و اعضای حاضر در جلسه نکته نظرات خود و اقدامات انجام شده پیش از اجلاس را مطرح کردند.

گفتنی است بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز در روز پنجشنبه ۶ بهمن با عنوان «نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده» با محوریت دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش با قرائت پیام مقام معظم رهبری، سخنرانی رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی؛ حجت الاسلام حاج علی اکبری، وزرای کشور و آموزش و پرورش و رییس دانشگاه فرهنگیان در سالن غدیر وزارت کشور برگزار خواهد.

دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

دومین جلسه مشترک متولیان و مسئولین کمیته های تخصصی بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا