اخبارفارس

دومین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ بیستم شهریور ماه دومین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس با حضور سید حسین ذوالانوار مدیر، حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و عسکری مدیر کل آموزش و پرورش در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمد خلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جلسه شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش با اشاره به در پیش‌رو بودن آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: نماز می‌تواند مشکل گشای مسائل تربیتی ما باشد و آموزش و پرورش بهترین مکان برای برپایی این موضوع است.

وی افزود: نحوه ورود مدیران مدارس به موضوع اقامه نماز در مدرسه بسیار مهم بوده و تدارک ساز وکاری برای اقامه این فریضه الهی به بهترین وجه در مدارس بسیار ضروری است.

عسکری با بیان اینکه راه‌اندازی کانالی باموضوع و با عنوان از فرش تا عرش در فضای مجازی در دستور کار ستاد اقامه نماز استان قرارمی گیرد، گفت: مدیران مدارس عضو این کانال در فضای مجازی خواهند شد تا از مطالب آن استفاده کنند همچنین برگزاری جلسه مشترک شورای توسعه و تعمیق فرهنگ نماز استان فارس با استاندار و درخواست مساعدت از ایشان برای پشتیبانی از اقامه نماز در مدارس از جمله برنامه‌های حوزه نماز در آستانه سال جدید تحصیلی خواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس از تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار ویژه زیباسازی فضا و تهیه فرش نمازخانه‌های مدارس شهر شیراز خبر داد و افزود: در راستای ارج نهادن به تلاش دانش‌آموزان در امر اقامه نماز در سال تحصیلی گذشته، همایش تجلیل از دانش‌آموزان فعال نماز به زودی در سطح استان برگزار می‌شود.

در ادامه سید حسین ذوالانوار مدیر ستاد اقامه نماز استان فارس ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده توسط این نهاد تربیتی و آموزشی گفت: سال گذشته میزبان اجلاسیه سراسری نماز در شیراز بودیم بنابراین ضروری است تمام نقاط ضعف و قوت آن اجلاسیه را بررسی و به رفع نقاط ضعف در حوزه نماز استان بپردازیم همچنین اجرای طرح مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز امسال نیز استمرار خواهد داشت و در این زمینه جلسه توجیهی ویژه چهار ناحیه شیراز، برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر نهادینه کردن فریضه الهی نماز در مدارس، اضافه کرد: امیدواریم آنچنان که شایسته نماز است بتوانیم در مسیر اقامه نماز و نهادینه کردن این فریضه الهی در جامعه قدم بر داریم.

سید حسین ذوالانوار در ادامه تصریح کرد: اداره کل آموزش و پرورش به عنوان نهاد اصلی باید پیگیری لازم درباره حق القدم ائمه جماعاتی که به در سال گذشته به مدارس سطح شیراز و استان فارس معرفی شدند را انجام داده که تا پایان سال جاری به این قشر زحمت کش در حوزه تربیتی پرداخت گردد.

در پایان درباره مباحث مهم در سال آینده پیرامون نمازخانه ها و محیط های اقامه نماز مدارس شیراز بحث و تبادل نظر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا