اخبارفارس

دومین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ دومین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رئیس دانشگاه و مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و اعضای این ستاد، برگزار شد.

در ابتدای جلسه رئیس دانشگاه در نشست ستاد اقامه نماز دانشگاه، با اشاره اقدامات انجام شده در دانشگاه در راستای اقامه نماز گفت: ساخت مساجد و نمازخانه در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه از اقدامات بسیار خوبی است که در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ نماز و نمازخوانی در دانشگاه انجام شده و باید تقویت شود.

سید وحید حسینی با تاکید بر اهمیت توجه به نماز و فضای مساجد افزود: شکل سنتی مساجد علاوه بر ایجاد آرامش برای نمازگزار دارای پیام های فراوان است، زیرا مسجد علاوه بر مکانی برای اقامه نماز و ارتباط با خداوند، پایگاهی اجتماعی برای تفکر و تجمع اهل اندیشه است و محوریت مسجد در نظام جمهوری اسلامی نیز همواره مورد توجه بوده است.

او توجه به توسعه امکانات مساجد و نمازخانه های دانشگاه و بهبود شرایط این اماکن معنوی را مهم خواند.

دومین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دومین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به این موضوع که در فرهنگ اسلام، مسجد محور بوده و در زمان پیامبر اسلام(ص) مکانی برای رسیدگی به مسایل مختلف امت اسلام بوده است، گفت: در فرهنگ سنتی ایرانی_اسلامی نیز مسجد کارکردهای مهمی داشته است.

حجت الاسلام حمید مقامی اضافه کرد: مسجد می تواند از وقوع بسیاری از معضلات و مسایل اجتماعی پیشگیری کند و مکانی برای ارتباط بهتر نسل جوان با آموزه های دینی باشد.

او با اشاره به راه اندازی فرهنگسراهای نهاد در تمام دانشکده های دانشگاه، محور اصلی فعالیت این فرهنگسراها را مباحث مرتبط با ترویج فرهنگ اقامه نماز عنوان کرد و افزود: در کنار آن، امامان جماعت می کوشند تا با ایجاد فضای گفت و گو با دانشجویان، زمینه های تعامل مناسب را فراهم آورند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور روحانیون به عنوان مددکاران اسلامی در جامعه برای راهنمایی مردم به ویژه نسل جوان، راه اندازی فرهنگسراهای نهاد رهبری در مجموعه دانشگاه را تلاشی در راستای تحقق این مهم برشمرد.

دومین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی

سرهنگ حسین صمصام رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس نیز در نشست ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر اهمیت تقویت فضای اقامه نماز در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه و اجرای برنامه های ویژه کارکنان، اساتید و دانشجویان در اقامه نمازهای جماعت، تاکید کرد.

همچنین دیگر اعضای حاضر در نشست ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بررسی مسایل موجود در دانشگاه، راهکارها و پیشنهادهایی برای چگونگی اجرای بهتر برنامه های ستاد اقامه نماز ارایه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا