اخبارایلام

جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان ایلام برگزار شد

با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین حسینی و لزوم نظارت بر نمازخانه‌های بین‌راهی، جلسه هماهنگی و هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان‌های استان ایلام با حضور تمام اعضا و با محوریت برنامه‌های اربعین حسینی و نظارت بر نمازخانه‌های بین راهی در روز سه‌شنبه بیست و چهارم مردادماه در محل دفتر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام ضمن عرض خوشامدگویی خدمت دبیران شهرستان‌ها، خدمت به نماز را یک وظیفه الهی دانست و گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید ان مکناهم فی الارض اقامو صلاه. و چه سعادتی در اختیار داریم که در پست اداری خود نیز به عنوان خادم نماز شناخته می‌شویم.

وی افزود: وظیفه ما در ستاد اقامه نماز توسعه و ترویج این فرهنگ الهی در سطح جامعه می‌باشد. ما در سه حوزه فرهنگی، آموزش و نظارت و ارزیابی باید فعالیت خود را انجام دهیم و در کنار آن بحث تبلیغ و خبرسازی را نیز مورد توجه قرار دهیم. برنامه‌های مختلفی برای برگزاری در شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است که هر شهرستان به سهم خود باید انجام دهد.

رضایتی ادامه داد: دوره‌های شیوه‌های دعوت به نماز ویژه کارکنان ادارات و خانوده آنان، دوره صحیح خوانی نماز ویژه کارکنان ادارات و دوره آموزش صحیح خواهی نماز ویژه دانش آموزان در سطح مدارس و مساجد از جمله برنامه‌هایی است که می‌تواند در سطح شهرستان با پیگیری دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان‌ها به انجام رسد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اشاره کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما در ایام اربعین نظارت بر نمازخانه‌های بین‌راهی می‌باشد. استان ایلام دروازه عتبات عالیات و پرترددترین استان در ایام اربعین حسینی است. این توفیق باعث شده است که عمده گردشگر استان ایلام گردشگر مذهبی باشد و این ظرفیت نیازمند زیرساخت‌هایی است. اولین نیازی که گردشگر مذهبی آن را طلب می‌کند سرویس بهداشتی و نمازخانه برای اقامه نماز اول وقت است.

این مقام مسئول ادامه داد: ظرفیت حضور زائرین اربعین حسینی باعث می‌شود که اهمیت نظارت بر نمازخانه‌های بین راهی و الاالخصوص مسیر تردد زائرین اهمیت دوچندانی پیدا کند. در این خصوص در هر شهرستان باید کارگروه نظارت تشکیل شود و نواقص و مشکلات هر نمازخانه و مسجد شناسایی و برطرف شود.

رضایتی در پایان جلسه دبیران ستاد اقامه نماز استان ایلام، به اهمیت نظارت بر نمازخانه ادارات اشاره کرد و گفت: همانطور که نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار ایلام در جلسه شورای اقامه نماز استان اشاره کردند، نمازخانه هر اداره‌ای باید از اتاق مدیر آن دستگاه‌ شکیل تر و پاکیزه‌تر باشد. این امر نیازمند بازدیدهای حضوری و تذکر است و باید در سطح شهرستان بصورت مستمر انجام پذیرد.

 جلسه هماهنگی دبیران ستاد اقامه نماز استان ایلام برگزار شد جلسه هماهنگی دبیران ستاد اقامه نماز استان ایلام برگزار شد جلسه هماهنگی دبیران ستاد اقامه نماز استان ایلام برگزار شد جلسه هماهنگی دبیران ستاد اقامه نماز استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا